SOLIDARNI Z UKRAINĄURSUS

Ursus otwiera punkty nauki zdalnej dla uchodźców

W Ursusie powstały  trzy ogólnodostępne miejsca, w których dzieci i młodzież mogą uczestniczyć  w lekcjach online w ukraińskim systemie edukacji. Punkty mieszczą się w filiach biblioteki publicznej i działają w godzinach otwarcia placówek. W sumie dzielnica przygotowała 20 stanowisk wyposażonych w laptopy z ukraińską klawiaturą, które przekazał stołeczny ratusz.

Punkty działają w filiach biblioteki ursuskiej. Pierwszą z lokalizacji w Oddziale „Czechowice” wizytował burmistrz Bogdan Olesiński wraz z zastępcą Wiesławem Krzemieniem. Przygotowano w niej dziewięć miejsc do nauki. W filii „Niedźwiadek” czekać będzie sześć  stanowisk, a w filii  „Skorosze” kolejnych pięć. Aby skorzystać z laptopów, wystarczy przyjść do placówki i wypełnić kwestionariusz. Warto mieć ze sobą słuchawki. Punkty działają od poniedziałku do soboty w godzinach pracy placówek. Jeśli zajdzie taka potrzeba, godziny funkcjonowania punktów mogą zostać dostosowane do potrzeb użytkowników.

Kontakt do placówek:

  • Oddział „Czechowice”, przy ul. Plutonu AK „Torpedy” 47, tel. 22 882 43 00
  • Filia „Niedźwiadek”, przy ul. M. Keniga, tel. 22 667 09 56
  • Filia „Skorosze” przy ul. Dzieci Warszawy 27a, tel. 22 823 46 00

Więcej informacji na: bpursus.waw.pl.

Oświadczenie o nauce zdalnej

Rodzice uczniów ukraińskich, którzy podjęli w Polsce naukę w zdalnej szkole ukraińskiej zobowiązani są do złożenia w urzędzie dzielnicy oświadczenia o kontynuacji nauki w tym systemie. Druk oświadczenia można pobrać ze strony: ursus.um.warszawa.pl lub w urzędzie w okienku nr 6. 

UD Ursus

Fot. Waldemar Sokołowski

Na zdjęciu od lewej: dyrektor biblioteki Agnieszka Proszowska, burmistrz Bogdan Olesiński, zastępca burmistrza Wiesław Krzemień i zastępca dyrektora Lidia Romanowska.