URSUS

Umowa na budowę dróg dojazdowych do wiaduktu w Ursusie – etap I

Rozpoczyna się wyczekiwana budowa dróg dojazdowych do istniejącego wiaduktu WD-64 w dzielnicy Ursus.  Zarząd dzielnicy podpisał umowę z wykonawcą, firmą Strabag Sp. z o.o., na realizację I etapu budowy dróg dojazdowych – od ul. Orląt Lwowskich w Warszawie – do wiaduktu WD-64 w ciągu trasy ekspresowej S2 – Południowej Obwodnicy Warszawy.

Umowa obejmuje pełen zakres robót – od prac pomiarowych poprzez roboty rozbiórkowe, budowę nawierzchni jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji, oświetlenia, aż po nasadzenia zieleni. Wartość umowy wynosi 4,919 mln zł. Zgodnie z pięciomiesięcznym terminem realizacji zakończenie prac nastąpi w listopadzie tego roku.

W spotkaniu z wykonawcą wzięli udział burmistrz dzielnicy Bogdan Olesiński oraz zastępczynie burmistrza – Anna Lewandowska i Aneta Wachnicka. Firmę Strabag reprezentował Pan Karol Kulik.

– Podpisanie umowy kończy wieloletni okres przygotowań do budowy dróg dojazdowych. Cieszymy się, że już wkrótce wykonawca wejdzie na plac budowy. Mamy nadzieję, że do końca przyszłego roku zostaną zakończone prace po obu stronach wiaduktu, a mieszkańcy zyskają nowe połączenie komunikacyjne – powiedział burmistrz Bogdan Olesiński.

Jest to pierwszy etap zadania inwestycyjnego polegającego na budowie dróg dojazdowych do wiaduktu WD-64.  Trwają prace przygotowawcze do ogłoszenia przetargu na realizację drugiego etapu zadania, tj. budowy drogi od strony Piastowa.  Całość kosztów inwestycji pokrywa m.st. Warszawa. Inwestycja zapewni trzeci przejazd przez linię kolejową przecinającą teren Ursusa, co znacznie poprawi komunikację  na terenie dzielnicy.

UD Ursus

MS 6/2024, 13 czerwca 2024