PIASTÓW

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Miejskiej w Piastowie

Tydzień Bibliotek odbywa się co roku w dniach 8-15 maja i ma na celu promocję czytelnictwa oraz bibliotek. Tegorocznym hasłem akcji jest: „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie chciałaby rozwinąć to hasło w: „Znajdziesz mnie w bibliotece i poza nią”.

Zapraszamy mieszkańców do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w przygotowanych z tej okazji konkursach

Konkurs plastyczny

„Gdzie zabrałem swojego baśniowego przyjaciela” przeznaczony jest dla osób od 3 do 15 lat. Tematem konkursu jest wykonanie dowolną techniką pracy przedstawiającej postać z książki, spędzającej czas w różnych miejscach na świecie (Paryż/Polska/wieś/góry itp.).

Konkurs fotograficzny

„Książka w podróży” zorganizowany jest dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych. Tematem konkursu jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego książkę/książki/ebook w różnych miejscach w Polsce i na świecie.

Prace należy nadesłać/przynieść do 7 maja. Regulamin konkursu jak i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piastowie.

Adres strony: www.bibliotekapiastow.pl

Podczas Tygodnia Bibliotek odbędzie się po raz pierwszy gala wręczenia nagród Super Czytelnikom, którzy wypożyczyli najwięcej książek w 2020 roku.

MS 6/2021, 29 kwietnia 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *