POWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI

Targi Pracy 2024

14 maja w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Ożarowie Mazowieckim zorganizowano Warszawskie Zachodnie Targi Pracy. Ponad 30 pracodawców oferowało różnorodne formy zatrudnienia. Targi odwiedziło około 200 osób bezrobotnych i wielu mieszkańców naszego powiatu zainteresowanych lokalnym rynkiem pracy.

Targi Pracy otworzyli uroczyście: Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego Anna Raszkiewicz wraz z Wicedyrektorem Aleksandrą Chedą, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Romuald Reszka i Przewodnicząca Powiatowej Rady Rynku Pracy Jolanta Stępniak.

Do dyspozycji pracodawców udostępniono przestrzeń wewnątrz budynku, w której zagościły stanowiska wystawowe. Dodatkowo przed budynkiem zorganizowano Punkt Informacyjny Urzędu Pracy, gdzie można było poznać zakres oferowanych przez Urząd form wsparcia dla osób poszukujących zatrudnienia, udzielano także porad dotyczących podniesienia kwalifikacji zawodowych. Na zewnątrz budynku zorganizowano również specjalny kącik dla dzieci, w którym najmłodsi mogli miło spędzić czas, podczas gdy ich rodzice przeglądali oferty pracy.

Bogata oferta pracodawców!

W tym roku na targi przybyli m.in. przedstawiciele dużych sieci handlowych: Lidl Sp. z o. o., Dino Polska S.A., Żabka Polska Sp. z o. o, Auchan Polska Sp. z o. o. Nie zabrakło zakładów przetwórczych: Dawtona Sp. z o. o. i restauracji Baccara Sp. z o.o. Pracę oferowały także służby mundurowe: Straż Miejska m.st. Warszawy, Wojskowe Centrum Rekrutacji Warszawa – Ochota, Areszt Śledczy w Warszawie – Służewcu. Obecne były również duże firmy warszawskie: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. i inni. Pracodawcy oferowali zatrudnienie m.in. dla: magazynierów, kucharzy, cukierników, piekarzy, ekspedientów, pracowników ochrony, pracowników monitoringu, operatorów maszyn, przedstawicieli handlowych i pracowników obsługi klienta. Poszukiwano również pracowników na stanowiska specjalistyczne i techniczne jak np.: mechaników, mechatroników, programistów, informatyków, laborantów, doradców serwisowych, kierowców autobusu, żołnierzy, strażników działu ochrony itd.

Powiatowy Urząd Pracy zawsze pomaga

Uczestnicy targów mogli skorzystać z porad doradców z kadry Urzędu Pracy i uzyskać informacje odnośnie organizowanych szkoleń, staży, bezpłatnych kursów, zatrudnienia subsydiowanego, zasad przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy i w wielu innych dziedzinach.

Podsumowując przebieg tegorocznych Targów Pracy, z pewnością można stwierdzić, że zorganizowane przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony pracodawców jak i osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Cieszy fakt, że stopa bezrobocia w naszym powiecie nie przekracza 1,6% i stan ten utrzymuje się od dłuższego czasu. Jest to efekt dobrego stanu gospodarki i wielu działań wdrożonych przez PUP w Powiecie Warszawskim Zachodnim w ostatnich latach.

PWZ

MS 6/2024, 13 czerwca 2024