BRWINÓWDla mieszkańców

Tajemniczy ogród w Brwinowie

Zapraszamy do ogrodu botanicznego przy parku w Brwinowie codziennie w godzinach 9–19. Ogród można odwiedzać bezpłatnie.

Brwinowski ogród botaniczny oferuje wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Dzieci wraz z rodzicami mogą podziwiać rośliny, a na tablicach edukacyjnych obejrzeć, jak kwiaty i drzewa wyglądają w poszczególnych fazach wzrostu i w różnych porach roku. Można odwiedzać plac zabaw, labirynt i korzystać z atrakcji strefy rekreacyjnej. Dużą popularnością cieszą się: piaskownica archeologiczna, tor przeszkód i ścieżka bosych stóp.

W ogrodzie posadzono kilkadziesiąt tysięcy roślin, ponad siedemdziesiąt gatunków różnego rodzaju kwiatów, bylin, drzew, krzewów. Do nasadzeń zostały wybrane rośliny naturalnie występujące w naszych warunkach klimatyczno-glebowych. Powstał też zielnik i mały sad zawierający stare odmiany jabłoni, gruszy oraz śliw.

Miejsce dostosowano również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. zamontowano tabliczki z napisami stworzonymi alfabetem Braille’a, aby osoby niewidome także mogły skorzystać z edukacyjnych walorów tego miejsca.

UG Brwinów
MS 11-12/2021, 15 lipca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *