Dla mieszkańcówPIASTÓW

Świąteczno-zimowy Piastów

W Piastowie zapanował prawdziwie Bożonarodzeniowy klimat

W różnych miejscach miasta pojawiły się świąteczne iluminacje. W parku przy ulicy 11 Listopada stanęła bogato udekorowana lampkami choinka, najpiękniej prezentująca się wieczorem. Wzrok przyciąga również tężnia solankowa. Chętnie odwiedzana przez okolicznych mieszkańców w gorące letnie dni – teraz zaznacza swoją obecność oświetlając teren jarzącymi się lampkami szczelnie pokrywającymi jej dach.

Te i inne rozsiane po mieście (np. na piastowskich latarniach) rozmigotane dekoracje przygotowała lokalna firma, znana z produkcji świątecznych iluminacji, zdobiących prawie całą Warszawę, m.in. w Wilanowie czy przed Zamkiem Królewskim w Warszawie.


Miłośnicy sportów zimowych – przybywajcie!

Działa już, otwarta 4 grudnia 2021 r., PIASTOWSKA ŚLIZGAWKA. W tym roku aura sprzyja – niska temperatura pozwala na nieprzerwane funkcjonowanie lodowiska. Ślizgawka jest dostępna dla wszystkich nieodpłatnie. Kto nie ma własnych łyżew – niech nie popada w rozpacz, można je wypożyczyć za 5 złotych. Koszt ostrzenia – 15 zł.

Lodowisko działa w godzinach 10:00––21:00 z przerwą techniczną od 14:00 do 15.00. Potem można jeździć non stop jeszcze przez 5 godzin.

Na miejscu dostępny jest miły instruktor, który pomoże w nauce jazdy na łyżwach wszystkim zainteresowanym.

(AK)

MS 21-22/2021, 16 grudnia 2021

Fot. Adrian Kaczkowski