BŁONIE

Stokrotka w nowych murach

W ostatni wakacyjny wtorek, 30 sierpnia 2022 r. nastąpiło otwarcie nowej filii Przedszkola Publicznego nr 4 „Stokrotka”.

Świetnie wykwalifikowana, uśmiechnięta kadra z Panią Dyrektor mgr Agnieszką Krogulec na czele oraz wyremontowane i doskonale wyposażone sale były gotowe na pojawienie się przedszkolaków. Przyjętych zostało ponad 50 dzieci, które będą uczęszczać do trzech grup: Jagódek, Muchomorków i Krasnali.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pod koniec czerwca Gmina Błonie podpisała umowę o dofinansowanie projektu „Dobry Start!”, dzięki któremu dzieci będą mogły uczestniczyć w takich zajęciach, jak: Biofeedback, Logorytmika, Mały olimpijczyk, zajęcia kompensacyjne „Mistrz matematyki”, „W krainie uczuć”, „Sensoplastyka”, a nauczyciele wezmą udział w nowoczesnych szkoleniach. W ramach projektu przedszkole zostało wyposażone w sale dydaktyczne, gabinet terapeutyczny oraz pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć dodatkowych. Całkowita wartość projektu: 543 097,50 zł. Dofinansowanie projektu z UE: 434 478,00 zł.

Czymże byłoby przedszkole bez placu zabaw? Dzięki pozyskaniu funduszy na projekt pn. „Rozszerzenie oferty turystyczno-rekreacyjno-kulturalnej poprzez budowę strefy wypoczynku przy ul. Lesznowskiej 15a i ul. Targowej 3 w Błoniu” przy nowo powstałej filii Przedszkola wkrótce powstanie plac zabaw, dzięki któremu przedszkolaki będą mogły bawić się na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu.

Z całą pewnością nowa filia Przedszkola „Stokrotka”, które może poszczycić się już ponad siedemdziesięcioletnią historią, będzie wspaniałym miejscem do tworzenia nowych wspomnień, nauki, a przede wszystkim – jak to na przedszkolaki przystało – zabawy. Duch „Stokrotki” już z pewnością zamieszkał pośród murów budynku na Lesznowskiej 15a.

My też stokrotko kochamy Cię i chcemy nazwać imieniem twym,

nasze przedszkole, nasz drugi dom, prosimy bardzo zamieszkaj w nim.

Fragment hymnu PP4 „Stokrotka”

Biuro Promocji Urząd Miejski w Błoniu

Fot.: Zdzisław Lecewicz
Centrum Sportu w Błoniu

MS 15/2022, 8 września 2022