POWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI

Sport w powiecie

Sportowa rywalizacja międzyszkolna w Powiecie Warszawskim Zachodnim została już rozstrzygnięta. 24 czerwca w Bramkach odbyło się podsumowanie sportowego roku szkolnego 2021/2022. Warto odnotować, że w tym czasie zorganizowano ok. pięćdziesiąt imprez sportowych w ramach XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie rywalizowali w ponad 15 dyscyplinach.

W kategorii wiekowej „Dzieci” oraz „Młodzież” rywalizowało 21 szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. Natomiast w kategorii „Licea” o miano najlepszej szkoły ubiegały się 4 placówki z terenu PWZ.

Sportowy rok szkolny uroczyście zakończył Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński wręczając przedstawicielom placówek dyplomy, patery oraz okolicznościowe puchary. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektorzy szkół, gminnych jednostek sportowo – oświatowych oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Cieszymy się, że mogliśmy wznowić rywalizację sportową po covidowej przerwie.

Dziękujemy wszystkim dyrektorom szkół i koordynatorom za aktywne uczestnictwo młodziezy w rywalizacji sportowej i gratulujemy osiągniętych wyników. W kategorii „Dzieci” najlepsze miejsca zajęły: SP Zielonki-Parcela, SP Bieniewice i SP nr 1 Ożarów Maz. W kategorii „Młodzież”: SP nr 1 Ożarów Maz., SP Zielonki Parcela i SP Bieniewice. W kategorii szkół ponadpodstawowych: ZS nr 1 Błonie, LO Błonie i ZSP nr 1 Ożarów Maz.

A.M.

MS 11-12, 29 lipca 2022