Dla mieszkańcówURSUS

Serce Warszawy będzie bić w Ursusie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Radny Dzielnicy Ursus Łukasz Nejman rozwija nową inicjatywę na rzecz mieszkańców Warszawy. Na początek historia i sport.

Fundacja Serce Warszawy to nowa organizacja, która powstała na terenie Dzielnicy Ursus. W swoim założeniu ma służyć warszawiakom oraz wspierać lokalną świadomość mieszkańców stolicy. Założyciel i Prezes Fundacji, a zarazem radny dzielnicy Ursus Łukasz Nejman, za główne cele statutowe wyznaczył rozwój i promocję kultury, upowszechnianie sportu i rekreacji oraz pielęgnację pamięci historycznej związanej z Warszawą. Samorządowiec, który podkreśla przywiązanie do wartości republikańskich zamierza prowadzić szerokie aktywności na rzecz rozwoju miejskiej demokracji i realizować pożyteczne akcje społeczne.

Album wydany na 95-lecie OSP Ursus można bezpłatnie odebrać w siedzibie Straży

Poza ambitnymi planami są konkretne działania. Pierwszym poważnym projektem, którym może się poszczycić organizacja jest publikacja pamiątkowego albumu historycznego zatytułowanego „Rycerze św. Floriana”, wydanego z okazji jubileuszu 95-lecia OSP Ursus. Opracowanie, autorstwa historyków Andrzeja Smolińskiego i Elżbiety Szumiec-Zielińskiej, przedstawia historię działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie oraz zawiera pamiątkowe i archiwalne zdjęcia pochodzące z prowadzonych przez blisko 100 lat kronik. Unikalną pamiątkę można bezpłatnie otrzymać w siedzibie OSP Ursus na ul. Rynkowej 8.

Obecnie jednym z kluczowych działań, w które starannie angażuje się radny, jest organizowanie turniejów tenisowych dla dzieci i młodzieży, wspólnie ze stołecznym Klubem WKT Mera. Przedsięwzięcie ma na celu zwiększyć poziom aktywności fizycznej wśród najmłodszych, dodatkowo atmosfera wydarzenia ma zachęcić dzieci do zdrowej rywalizacji sportowej. Najbliższy turniej odbędzie się już 11 września pod hasłem Back to school Turniej o Puchar Agnieszki Radwańskiej, która objęła patronatem całe wydarzenie. Dla zwycięzców Fundacja zapewnia atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników przewidziany jest pyszny poczęstunek.

Warszawski radny nie ukrywa swojego sentymentu do rozgrywek o takim charakterze: – Mój tata zaprowadził mnie na pierwszą lekcję tenisa, gdy miałem 6 lat. Z wielką przyjemnością gram w niego do dzisiaj. Uważam, że jest to wspaniały, towarzyski sport, który rozwija człowieka na wielu poziomach. Jako działacz społeczny, chciałbym zarażać pasją do tenisa jak najwięcej dzieci i mam nadzieję, że nasze turnieje się do tego przyczynią.

Wśród planów na przyszłość Fundacji Serce Warszawy istotne miejsce zajmuje promowanie ekologicznego stylu życia, które nie tylko pozwoli zrozumieć konieczność wdrażania w życie działań przyjaznych dla środowiska, ale przede wszystkim będzie przywracało szacunek i odpowiedzialność za dobra natury.

Radny zapewnia, że planów jest znacznie więcej, a stałe pozyskiwanie funduszy pozwoli na realizację projektów skierowanych do wszystkich mieszkańców Stolicy. Jak zaznacza Łukasz Nejman: – W Warszawie jest bardzo wiele obszarów, zaniedbanych przez władze poszczególnych dzielnic lub zawłaszczanych przez organizacje lewicowe, które szkodliwie je ideologizują. Nasza Fundacja zamierza wypełniać te luki i pokazywać, że środowiska centrowe i konserwatywne mogą mieć atrakcyjną wizję polityki miejskiej oraz ciekawe pomysły, które będą korzystne dla szerokich grup społecznych.

Więcej informacji o działalności Fundacji można znaleźć na jej profilu na Facebooku: facebook.com/SerceWarszawy


MS 15/2021, 9 września 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *