POWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI

Ruszyły Biegi!

7 czerwca, pierwszy raz po pandemii, zorganizowano Otwarte Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Warszawskiego Zachodniego i Wójta Gminy Stare Babice.

Impreza odbyła się przy pięknej pogodzie. Na trawiaste tereny GOSiR-u Stare Babice w Zielonkach Parceli przybyło ok. 350 zawodników ze szkół podstawowych naszego powiatu. Zawody otworzyli Starosta Warszawski Zachodni – Jan Żychliński, Sekretarz Gminy Stare Babice – Michał Więckiewicz i Członek Zarządu PWZ – Romuald Reszka.

Biegi odbyły się na dystansach: 200, 600, 800 i 1000 m, w kategoriach dziewcząt i chłopców. Większość pierwszych miejsc w obu kategoriach zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bieniewicach, jedynie na dystansie 1000 m zwyciężyli zawodnicy ze SP w Kampinosie (dziewczęta) i ze SP w Ożarowie Maz. (chłopcy). Miejsca na podium, oprócz już wymienionych szkół, zajęli także sportowcy ze SP w: Zielonkach Parceli, Lesznie i Płochocinie.

Gratulujemy zawodnikom dobrych wyników i wszystkich zachęcamy do biegania!