MICHAŁOWICEOświata

Rozpoczęcie roku szkolnego z nową dyrekcją

Relacja wójt Małgorzaty Pacheckiej z rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 w gminnych placówkach oświatowych.

Za nami uroczystości z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Gminne szkoły, znów pełne życia, zgiełku i wspaniałej atmosfery. Dobrze było zobaczyć uczniów i rodziców w szkołach. Życzę Wam aby nauka stacjonarna trwała do czerwca. Liczę, że nam Państwo pomożecie szczepiąc siebie i dzieci.

W dwóch szkołach nastąpiły zmiany w kadrze kierowniczej.

Mamy dwie nowe, energiczne dyrektorki. Szkołą Podstawową w Michałowicach od dziś zarządza Magdalena Fimowicz-Wasiak. Natomiast w Komorowie obowiązki dyrektorki przejęła Edyta Pająk.

Magdalena Fimowicz-Wasiak ukończyła studia magisterskie w dwóch specjalnościach: pedagogika specjalna oraz filologia angielska. Z wykształcenia jest także pedagogiem terapeutycznym. Pracowała jako nauczyciel języka angielskiego, jednocześnie pełniąc funkcję wicedyrektorki w Szkole Podstawowej nr 66 w Warszawie. Ma za sobą osiemnaście lat doświadczenia w pracy pedagogicznej, w tym 5 lat w roli zastępcy dyrektora.

Edyta Pająk jest nauczycielką z ponad 24-letnim stażem dydaktycznym. Przez ostatnie 3 lata pełniła funkcję wicedyrektorki ds. klas 0–3 w ZSO w Komorowie. Dobrze zna środowisko, którym będzie zarządzać, bo w komorowskiej szkole spotyka się z uczniami już od 16 lat. Przez cały ten czas skupia się na budowaniu jak najlepszych relacji z uczniami i ich rodzicami. Według niej „nowoczesna szkoła”, to szkoła dostosowana do zmian cywilizacyjnych, w nowoczesny sposób przygotowująca dzieci i młodzież do wyzwań, jakie stawia dorosłość.

Prywatnie Edyta Pająk jest mamą dwóch dorosłych córek. W kręgu jej zainteresowań są podróże oraz czytanie książek i ciekawych czasopism. Z chęcią angażuje się także w działalność charytatywną – współpracuje z fundacjami (m.in. z Fundacją „Okiem Kamery”, która pozwala rozwijać zainteresowania, talenty i pasje uczniów). Od 3 lat jest szefem sztabu WOŚP w ZSO w Komorowie.

Pierwsza zmiana wprowadzona dziś przez dyrektorkę Edytę Pająk w ZSO w Komorowie to usunięcie dzwonków między lekcjami i przerwami. To nowatorska i dobra decyzja, na którą także rodzice zareagowali entuzjastycznie.

Z kolei w ZSP w Nowej Wsi dyrektorka Jadwiga Jodłowska rok szkolny rozpoczęła ważną lekcją historii dla najmłodszych dzieci. – Pamiętajcie, że 1 września 1939 roku, uczniowie tacy jak wy, nie mogli rozpocząć nauki ze względu na wybuch II wojny światowej. Wielu Polaków oddało wtedy życie, byśmy dziś mogli uczyć się w polskich szkołach i mówić w naszym języku – mówiła dyrektorka. Ich pamięć uczciliśmy minutą ciszy.

Była też bardziej radosna część apelu – dla pierwszaków pięknie zaśpiewała uczennica klasy 7E – Tosia Rak. Liczę na to, że w naszych szkołach wszyscy uczniowie odkryją swój talent i pasje!

Dziękuję odchodzącym dyrektorkom – Małgorzacie Głodowskiej, która przez 15 lat „dyrektorowała” ZSO w Komorowie i Małgorzacie Widerze za lata pracy dla szkolnej i lokalnej społeczności.

Z okazji rocznicy 1 września 1939 r. złożyliśmy dzisiaj również kwiaty w miejscach pamięci narodowej.


Małgorzata Pachecka

Wójt gminy Michałowice


MS 15/2021, 9 września 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *