BRWINÓW

Rowerowy Maj ponownie w gminie Brwinów

Zdrowa rywalizacja dla aktywnych

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych. W tym roku na terenie gminy Brwinów w kampanii biorą udział cztery szkoły podstawowe.

Rowerowy Maj w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów brwinowskiej Jedynki i Dwójki. W tym roku dołączyli do nich także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Otrębusach oraz Szkoły Podstawowej w Żółwinie.

We wszystkich placówkach biorących udział w kampanii działają już nauczyciele – koordynatorzy szkolni, którzy poprzez wychowawców klas przekazują informacje dla rodziców, zachęcając ich do wspierania kampanii. Decyzję o dołączeniu do rowerowej rywalizacji trzeba podjąć najpóźniej do końca kwietnia – wówczas zostaną zamknięte listy uczestników.

Zasady od zeszłego roku nie zmieniły się: każdy uczeń, który od 4 do 31 maja dotrze na lekcje w sposób aktywny ­– na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce ­– zbiera punkty dla siebie, swojej klasy i szkoły. Będą to naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników i klas z największą frekwencją przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Kampania Rowerowy Maj potrwa do 31 maja. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

UG Brwinów

MS 6/2022, 28 kwietnia 2022