SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Pomoc dla Ukrainy – gmina Brwinów

Na głównej stronie gminy Brwinów https://www.brwinow.pl znajdujemy szczegółową informację fundacji działającej już 15 lat na Wschodzie (w tym na Ukrainie), która organizuje obecnie akcję pomocy.

Rosja rozpoczęła zbrojną interwencję na Ukrainie. Z różnych stron płyną deklaracje wsparcia. Akcję pomocy organizuje m.in. Fundacja Wolność i Demokracja.

Fundacja Wolność i Demokracja jest organizacją, która od 15 lat działa na Wschodzie, w tym na Ukrainie. W 2014 r. po inwazji na terytoria ukraińskich obwodów ługańskiego i donieckiego Fundacja koordynowała ewakuację Polaków z Donbasu. Wieloletnie kontakty Fundacji na Ukrainie, znajomość polskich środowisk i organizacji społecznych, parafii rzymskokatolickich i polskich działaczy lokalnych we wszystkich obwodach oraz ponad 200 zrealizowanych tam projektów (m.in. „Nie jesteś sam – program wsparcia polskich seniorów na Ukrainie”) są gwarantem, że pomoc finansowa udzielana na Ukrainie dotrze do potrzebujących.

Pomóc mogą instytucje i osoby indywidualne, np. poprzez wpłaty na zakup żywności, opału, agregatów prądotwórczych, zestawów do uzdatniania wody, butli gazowych, lekarstw, środków opatrunkowych, konserw, żywności o wydłużonej przydatności do spożycia, koców, śpiworów itp.

Konto Fundacji na wpłaty na pomoc dla potrzebujących na Ukrainie:

mBank 24 1140 1010 0000 5060 3200 1020.

Oferty pomocy można zgłaszać do biura koordynacyjno-informacyjnego:

ukrainapomoc@wid.org.pl

MS 3/2022, 3 marca 2022