EkologiaPIASTÓW

Piastów wyróżniony w raporcie Polskiego Alarmu Smogowego

Polski Alarm Smogowy oraz „Gazeta Stołeczna” postanowili sprawdzić, która podwarszawska gmina skutecznie likwiduje „kopciuchy”. Do 39 gmin okalających Warszawę wysłano pytania o liczbę zlikwidowanych kotłów na węgiel. Wyniki tej sondy nie napawają optymizmem, lecz Piastów stanął na wysokości zadania i zajął pierwsze miejsce co do ilości wymienionych kopciuchów.

PIASTÓW
26,79% usuniętych „kopciuchów”

Wynik ten otrzymaliśmy dzięki mieszkańcom, którzy chcą dbać o środowisko w swoim mieście oraz gminnemu programowi „STOP SMOG”, dzięki któremu mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła na nowoczesne i ekologiczne.

Kwota dofinansowania może wynieść nawet do 4 tys. złotych, co zachęca mieszkańców do działania o walkę z zanieczyszczonym powietrzem. Chcieliśmy podziękować mieszkańcom za ich zaangażowanie o walkę z zanieczyszczonym powietrzem oraz zachęcić tych, którzy się jeszcze wahają – do skorzystania z programu oraz o wspólną walkę z zanieczyszczonym powietrzem.

Ponadto Piastów dzięki mieszkańcom i działaniom władz został opisywany na stronach internetowych takich jak:

  • https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/mazowsze-zolwie-tempo-wymiany-kopciuchow-w-warszawskim-obwarzanku-5476822

oraz

  • https://www.eska.pl/warszawa/fatalny-raport-polskiego-alarmu-smogowego-nadal-nie-brakuje-kopciuchow-aa-hDdb-fwGe-4eSF.html

Miasto w 2019 roku podpisało porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na otwarcie punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze”. W punkcie można się dowiedzieć o możliwości dofinansowania na przeprowadzenie głębokiej termomodernizacji nieruchomości oraz o gminnym programie „STOP SMOG”.

Szczegółowe informacje o programach można uzyskać w Urzędzie Miejskim przy ul. 11 listopada 8, kl. B. pok. 3, pod numerem telefonu 22 770 52 43 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: stopsmog@piastow.pl

UM Piastów

MS 20/2021, 25 listopada 2021