OKOKLINIK – nowoczesne centrum

Okoklinik w Ursusie przy ul. W. Jagiełły 2 jest filią ogólnopolskich sieci klinik okulistycznych OKOKLINIK. Właścicielem jest dr n. med. Michał Kamiński.

Tel. 22 290 00 99

Dr Michał Kamiński uruchomił filie i szkoły mikrochirurgii okulistycznej w Małopolsce Zachodniej – oddział w Chrzanowie, w woj. świętokrzyskim – oddział w Kielcach i Pińczowie, województwie opolskim – w Krapkowicach, w woj. lubuskim w Nowej Soli, w woj. mazowieckim – w Warszawie, w woj. kujawsko-pomorskim – w Rypinie. Otworzył również kliniki w miastach wojewódzkich: w Warszawie, Lublinie, Kielcach. Obecnie OKOKLINIK posiada 11 centrów okulistycznych w całej Polsce, w tym trzy w Warszawie. Jest jedną z największych sieci klinik okulistycznych w Polsce.

W ciągu 14 lat, w OKOKLINIK wykonano ponad 60 000 operacji zaćmy, 2000 operacji witrektomii i ponad 6000 operacji przeciwjaskrowych. W jedenastu poradniach na terenie Polski przyjęto dziesiątki tysięcy pacjentów.

OPERACJE OKULISTYCZNE – NA NFZ

Od sześciu lat dr M. Kamiński realizuje ambitny projekt budowy własnych, wielometrażowych budynków z przeznaczeniem na niepubliczne szpitale. W tym roku oddaje do użytkowania niepubliczny szpital w Chrzanowie. Kolejny budynek – w Starych Babicach – jest w trakcie budowy.

W ośrodkach OKOLINIK dr Kamińskiego są świadczone wszystkie rodzaje operacji okulistycznych. Istnieje w nich zasada kompleksowego leczenia pacjenta. Atutem ośrodków jest wyspecjalizowana kadra, ciągle podnosząca kwalifikacje oraz najwyższej jakości sprzęt do operacji i diagnostyki.

Podstawą funkcjonowania podmiotów dr Kamińskiego są kontrakty z NFZ w zakresie lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego oraz programu lekowego AMD – leczenia pacjentów ze zwyrodnieniem plamki związanej z wiekiem. Program lekowy AMD jest świadczony komercyjnie.

– Okoklinik posiada szeroką ofertę medyczną, jednak duży nacisk kładziemy na operację zaćmy, ponieważ jest to najczęstszy problem okulistyczny. Polskie społeczeństwo starzeje się, a jak wiadomo zaćma jest chorobą osób starszych – ponad połowa osób operowanych to 65-latkowie – mówi dr Michał Kamiński.

Zaćma to postępujące zmętnienie soczewki. Pacjent zaczyna widzieć przez mgłę, co często określa jako widzenie przez brudną szybę. Pojawiają się trudności podczas czytania, oglądania telewizji czy prowadzenia samochodu. Często występują problemy z dobraniem okularów. W przypadku zaćmy, w miarę starzenia się, białka tworzące soczewkę oka ulegają przemianom. Soczewka twardnieje, staje się cięższa, żółta, nieprzepuszczalna dla promieni słonecznych, traci przejrzystość i zdolność akomodacji, tj. zdolności widzenia przedmiotów z różnych odległości.

Jedyną metodą leczenia zaćmy jest zabieg operacyjny. Zaćma wcześniej zdiagnozowana jest łatwiejsza do zoperowania. Z operacją zaćmy nie wolno zwlekać. Placówki OKOKLINIK mają zawarty kontrakt z NFZ na tego rodzaju zabiegi. Pacjenci nie czekają na operacje zaćmy. Zabiegi są wykonywane natychmiast, bez kolejek.

OKOKLINIK posiada uznane za najlepsze na świecie fakoemulsyfikatory – urządzenia do usuwania zaćm, firmy Alcon; Centuriony oraz Infinity. Chirurdzy okulistyczni pracują na mikroskopach Leica oraz firmy Topcon OMS 700 i OMS 800, umożliwiających doskonałą precyzję operacji. Operacje witrektomii są świadczone na najbardziej zaawansowanych technologicznie aparatach: Eva firmy DORC oraz Costellation firmy Alcon.
W OKOKLINIK wdrożono procedury sterylizacji oparte na centralnych sterylizacjach.

OKOKLINIK– stomatologia

Od dwóch lat uruchomiliśmy w ramach OKOKLINIK również kliniki stomatologiczne oparte na kontrakcie z NFZ. Nasi specjaliści dokonują w nich badań profilaktycznych jamy ustnej, takie jak skaling czy piaskowanie. Ponadto można wykonać u nas wszelkie zabiegi z chirurgii stomatologicznej, protetyki i endodoncji – czyli mikroskopowego leczenia kanałowego. Nasi stomatolodzy zajmują się również stomatologią estetyczną, czyli dbają o piękny uśmiech pacjenta.

OKOKLINIK– rehabilitacja po COVID-19 i nie tylko

Od 2020 roku pod skrzydłami Ogólnopolskiej Sieci Klinik Dr n. med. Michała Kamińskiego powstało Centrum Rehabilitacji dla dzieci i dorosłych, gdzie można skorzystać z profesjonalnej rehabilitacji leczniczej, która pomaga znacznie wyeliminować powikłania pochorobowe, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia.

– Ozdrowieńcy po przechorowaniu COVID-19 coraz częściej potrzebują długotrwałej rehabilitacji, by wrócić do formy sprzed choroby. Warto podkreślić, że powikłania po koronawirusie to nie tylko problemy z oddychaniem. Smutek, stres, brak motywacji czy zaburzenia snu – to inne – bardzo znaczące objawy „zespołu pocovidowego”, z którymi zgłaszają się pacjenci – mówi mgr Kinga Harabin, kierownik oddziału rehabilitacji Ogólnopolskiej Sieci Klinik.

W Centrum Medycznym Okoklinik w Warszawie znajduje się odział rehabilitacji, w którym każdy może skorzystać z rekonwalescencji pocovidowej. Program zakłada indywidualne podejście do pacjenta i jego stanu zdrowia, skupienie się na leczeniu objawowym i rehabilitacji. Wykonywany z pacjentami plan, dostosowany do ich możliwości, pomaga zwalczyć objawy po przebytym zakażeniu.

W naszej klinice pod okiem specjalistów można skorzystać z treningów oddechowych i ergonomicznych, co poprawia tolerancję wysiłkową i ogólną kondycję organizmu. W naszym programie znajdują się zabiegi z zakresu fizykoterapii, takie jak pole magnetyczne czy ultradźwięki, które działają przeciwbólowo i zmniejszają napięcie mięśni. Posiadamy również najnowszej generacji lasery czy lampy Sollux, których światło działa uśmierzająco na ból.

Nasza oferta obejmuje także ćwiczenia relaksujące oraz masaże, które pomogą pacjentom uporać się ze stresem dnia codziennego. Te zabiegi obniżają napięcie i znacznie ułatwiają powrót do równowagi.

Celem naszej placówki jest zapewnienie specjalistycznej opieki oraz profesjonalnej rehabilitacji w ramach najwyższych standardów, w przyjaznym i nowoczesnym otoczeniu. Do naszej placówki zapraszamy wszystkich, którzy chcą skorzystać z naszych usług.

Dr n. med. Michał Kamiński

Specjalista chorób oczu i zdrowia publicznego, chirurg okulistyczny, specjalizujący się w operacjach zaćmy, witrektomii i operacjach przeciw jaskrowych. Doświadczenie zdobywał w Polsce i za granicą. Przeprowadził tysiące skomplikowanych, wysokospecjalistycznych operacji.

W 2019 r. przeprowadził osobiście, rekordową liczbę operacji zaćm w Polsce! Stworzył własną szkołę mikrochirurgii okulistycznej. Twórca ogólnopolskiej sieci klinik okulistycznych OKOKLINIK i jej główny operator. W zakresie diagnostyki okulistycznej specjalizuje się w diagnostyce chorób oczu; badaniach angio-OCT, UBM, USG, HRT, GDX, a także w zakresie zabiegów laseroterapii okulistycznej.


OKOKLINIK, WARSZAWA-URSUS,
02-495 Warszawa, ul. W. Jagiełły 2/2

Informacje: 798 899 099,
Rejestracja: 22 290 00 99,
e-mail: okoklinik.ursus@gmail.com


Nowoczesne Centrum Okulistyczne Warszawa-Ursus przy ul. W. Jagiełły 2 jest filią ogólnopolskich sieci klinik dr Michała Kamińskiego. Jest to najlepiej wyposażony ośrodek w Warszawie. Filia posiada najnowocześniejsze lasery angio-OCT, UBM, USG, HRT, GDX, do leczenia wszystkich schorzeń okulistycznych, w tym zaćmy, plamki żółtej, siatkówki czy jaskry. Od 14 lat funkcjonujemy na Bemowie przy ul. Orlich Gniazd 8/13 pod nazwą OKOMED. W marcu otwieramy koleją filię na ul. Powstańców Śląskich 65a.

MS 1/2022, 3 lutego 2022