POWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI

Nowy ambulans dla Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego!

Od 28 kwietnia tabor Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego w Błoniu powiększył się o nowy ambulans ze sprzętem medycznym zbudowany na podwoziu Renault Master typu „C”.

Jest to duży samochód, który zapewni odpowiedni komfort pracy członkom Zespołu Ratownictwa Medycznego jak i samemu pacjentowi. Pojazd wyposażony jest m. in. w: defibrylator z możliwością transmisji 12-odprowadzeniowego zapisu EKG, respirator transportowy, pompę infuzyjną – strzykawkową, deskę ortopedyczną itd.

Koszt nowego ambulansu ze sprzętem wynosi ok. 600 tys. zł.

Przekazanie nowego ambulansu odbyło się 28 kwietnia w Błoniu. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego ze starostą Janem Żychlińskim, który przekazał kluczyki od samochodu zespołowi ratowników, pracownicy stacji i ks. prałat Tadeusz Jaworski, który uroczyście poświęcił pojazd.

Dziś nowa karetka stacjonuje w Starych Babicach i jest obecnie jednym 5 ambulansów wyczekujących na wezwanie na terenie naszego powiatu. Punkty wyczekiwania znajdują się w: Starych Babicach, w Łomiankach, w Ożarowie Maz. i w Błoniu, gdzie stacjonują dwa ambulansy (specjalistyczny i podstawowy).

Minęło już 10 lat odkąd PSRM kieruje dyrektor Piotr Kosyl.

– Podczas tych lat bardzo wiele się zmieniło.10 lat temu w Stacji działały 4 ambulansy. Od 2019 r. poszerzyliśmy zakres działania o kolejne 2 powiaty: grodziski i żyrardowski, a od 1 maja br. wprowadziliśmy kolejny zespół ratowników do Grodziska Mazowieckiego. Dziś w strukturach Stacji działa 11 ambulansów i co za tym idzie 11 zakontraktowanych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Obecnie Stacja zatrudnia 100 ratowników, 8 lekarzy i 4 pielęgniarzy systemu – powiedział dyr. Piotr Kosyl.

MS 8/2022, 26 maja 2022