BRWINÓW

Nowe parkingi rowerowe przy brwinowskiej dwójce

Już od kilku tygodni na terenie ZSO w Brwinowie uczniowie szkoły mogą bezpiecznie i wygodnie parkować swoje rowery w kolejnych nowo postawionych dwóch wiatach parkingowych. Inwestycja została sfinansowana z budżetu gminy.

Uczniowie brwinowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żwirowej jeszcze do niedawna mogli parkować swoje rowery pod niewielką i mało wygodną wiatą rowerową. Od kilku tygodni sytuacja uległa diametralnej zmianie. Nowoczesny zadaszony parking dla rowerów nie tylko cieszy swoim schludnym wyglądem, ale jest też bardziej funkcjonalny.

Dwie nowe wiaty rowerowe stoją pomiędzy budynkiem SP nr 2 a boiskiem od ul. Sportowej. Zajmują łącznie powierzchnię prawie 49 m2, tym samym umożliwiając zaparkowanie aż 36 rowerów. Wraz z realizacją tej inwestycji uporządkowano pobliski teren, na którym – o czym warto wspomnieć – od 2019 r. stoi stacja naprawy rowerów.

Brwinów stawia na inwestycje służące rowerzystom. Budowane sukcesywnie od lat ścieżki i drogi rowerowe pomagają przemieszczać się bezpiecznie dzieciom do szkoły i służą mieszkańcom w celach rekreacyjnych. Postawione w wielu miejscach w gminie stacje naprawy rowerów także spełniają swoją rolę, a nowe wygodne i funkcjonalne parkingi rowerowe postawione przy kilku gminnych szkołach zachęcają do korzystania ze zdrowej dla nas i dla środowiska formy transportu.

Budowa wiat rowerowych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Brwinowie została zrealizowana w ramach zadania pn. „Budowa wiat rowerowych na terenie ZSO w Brwinowie – Etap II”, „Modernizacja placówek oświatowych”. Inwestycja kosztowała 211 044,42 zł i wykonała ją w terminie firma Krzysztof Rogalski Firma Remontowo-Budowlana-ROGAL z Komorowa.


UG Brwinów

MS 21-22/2021, 16 grudnia 2021