URSUS

Nowa Galeria Wypieków Lubaszka w Ursusie

Od 18 maja 2022 Ursus może się pochwalić kolejną (już czwartą!) Galerią Wypieków Lubaszka. Do sklepów na ulicach: Sosnkowskiego, Skoroszewskiej i Wojciechowskiego dołączył lokal przy ul. Posag 7 Panien 16.

W środowy poranek 18 maja nowa Galeria Wypieków Lubaszka po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje dla spragnionych świeżego pieczywa klientów.

Sklep znajduje się na nowym osiedlu w części Ursusa zwanej Szamotami. W nawiązaniu do pofabrycznej historii tego miejsca, wystrój Galerii Wypieków przy ul. Posag 7 Panien ma industrialną aranżację, można tu znaleźć nawet fragment ciągnika Ursus – symboliczne wspomnienie o istniejącej tu kiedyś fabryce traktorów. Przybyłych wita – umieszczony nad regałami z pieczywem – duży napis URSUS, a po lewej stronie od wejścia żółty przód ciągnika Ursus C-360 z włączonymi światłami. To dodatkowa zachęta dla mieszkańców osiedla, aby zajrzeli do nowo otwartego lokalu.

W ciągu pierwszych dwóch godzin Galerię Wypieków odwiedziło kilkudziesięciu klientów.

I nic dziwnego, w asortymencie nowo otwartej Lubaszki można bowiem znaleźć: wypiekane na miejscu sznytki, pełen asortyment pieczywa, robione na miejscu kanapki firmowe, drożdżówki z rabarbarem, pączki, baletki, chałki, bajgle z pasztetem warzywnym, a nawet wyciskane na miejscu soki owocowo-warzywne.


Zarówno klienci, jak i pracownicy chętnie dzielili się wrażeniami z pierwszego dnia funkcjonowania osiedlowej Lubaszki.

Pani Dorota, ekspedientka, pracowała już w innych punktach Galerii Wypieków Lubaszka, ale czekała na otwarcie tego właśnie sklepu. – Ta praca bardzo mi się podoba i jestem z niej zadowolona. Do sklepu przy ul. Skoroszewskiej, gdzie pracowałam, klienci specjalnie przyjeżdżali nawet z Pruszkowa, Brwinowa i Ożarowa. W nowym miejscu pracy ucieszyły ją elementy upamiętniające istniejącą tutaj przez prawie 100 lat ogromną fabrykę traktorów ZM URSUS. Mama, babcia i wujek pani Doroty wiele lat pracowali w tych zakładach.

Pochodząca z Odessy w Ukrainie pani Olga od dwóch miesięcy mieszka z córką Maszą w pobliskim bloku. Rano odprowadza córkę do przedszkola i bardzo jej odpowiada, że sklep otwarty jest już od 6.30, ponieważ po drodze może kupić pieczywo, a czasem coś słodkiego.

Mężczyzna, który „wpadł” po bułeczki z jednej z okolicznych budów, po zakupach stwierdził, że bardzo mu się podoba nowy sklep. – Jest przestronny, jasny, na półkach pięknie wyeksponowane dziesiątki rodzajów pieczywa, ciast i ciasteczek, a doradzają przemiłe dziewczyny i jeszcze częstują pysznymi babeczkami…”.

Z kolei pani Katarzyna, mieszkająca w pobliżu od dwóch lat, poprzedniego dnia widziała szyld i przygotowania do otwarcia. Zapewniała, że będzie stałą klientką nowego sklepu. – Niczego nie muszę sprawdzać, bo wcześniej mieszkałam przy ul. Wojciechowskiego, gdzie zaopatrywałam się w pieczywo i wyroby cukiernicze w sklepie Lubaszki i dobrze poznałam doskonałą jakość ich wyrobów piekarskich i cukierniczych.


Piekarnie Lubaszka to firma rodzinna, której historia sięga czasów pierwszych powojennych piekarni w Warszawie.

Założyciel, Czesław Lubaszka, był jednym z warszawskich Robinsonów. Obecnie tradycję piekarniczą kontynuuje jego wnuk – Piotr Lubaszka – odpowiedzialny również za wprowadzanie nowych receptur produktów. Firma Lubaszka do produkcji swoich wyrobów używa tylko najwyższej jakości surowców kupowanych od lokalnych, sprawdzonych dostawców. Konfitury, kanapki i nadzienia są przygotowywane w piekarni.

W Galerii Wypieków przy ul. Posag 7 Panien świeżego pieczywa można się spodziewać o każdej porze dnia – dostawy do sklepu realizowane są cztery razy dziennie. Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku od 6:30 do 20:00, w sobotę od 7:00 do 15:00.

Czworonożni przyjaciele Lubaszki zawsze znajdą przed sklepem miskę z wodą.


MS 8/2022, 26 maja 2022