PIASTÓW

Nadchodzi gorący sezon inwestycyjny w Piastowie

Nowe ulice, geotermia, zielono-niebieska infrastruktura…

Po wiosennym początku, gdy zostały oddane do użytku dwa nowe place zabaw, druga tężnia i gruntownie odnowiony teren zielony wokół zrewitalizowanej Wilii Millera (która lada dzień zostanie otwarta) oraz nowo wybudowany ostatni fragment ulicy ks. Ignacego Skorupki – mieszkańców Piastowa czeka prawdziwy wysyp kolejnych inwestycji.

Począwszy od pierwszej połowy czerwca ruszą prace drogowe w ul. Piotra Wysockiego (gruntowny remont na całej jej długości) oraz budowa wodociągu w ul. Dworcowej (od skrzyżowania z ul. Henryka Sienkiewicza do granicy z gminą Michałowice). W miesiącach letnich nastąpi zaplanowane w tym czasie dokończenie prac w ostatnich trzech budynkach z mieszkaniami komunalnymi (objętych programem odnowy tkanki mieszkaniowej), rozpoczęcie kolejnej inwestycji drogowej – budowy ul. Jaśminowej i łącznika na Placu Słonecznym, a także budowa przyłączy do sieci gazowej dla czterech budynków z mieszkaniami komunalnymi.

W ostatnich dniach lipca powinien rozpocząć się remont budynku z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Mazurskiej, zniszczonego w wyniku pożaru, który miał miejsce 1 lipca ubiegłego roku.

Początek prac wiertniczych związanych z projektem geotermalnym spodziewany jest pod koniec wakacji. Wykonawca już wkrótce rozpocznie prace przygotowawcze na placu budowy.

Miasto Piastów, wraz z partnerami: Polskim Stowarzyszeniem „Dachy Zielone” (PSDZ) i Norwegian Association for Green Infrastructure (NFGI) rozpoczęło realizację projektu budowy zielono-niebieskiej infrastruktury w mieście. Odbyła się konferencja inaugurująca projekt i wyłoniono projektanta działań inwestycyjnych, z którym na początku czerwca podpisano umowę na zaprojektowanie 13 różnych działań inwestycyjnych przewidzianych w projekcie. Pierwsze działania inwestycyjne w ramach projektu powinny ruszyć na początku jesieni.

Grzegorz Szuplewski

Burmistrz Piastowa

MS 9/2022, 9 czerwca 2022