KulturaURSUS

Młodzieżowa Grupa Musicalowa „Crescendo”

W drugiej połowie czerwca 2021 roku w sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” odbył się koncert na żywo w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Musicalowej „Crescendo”, działającej w „Arsusie” pod kierunkiem Anny Kałużnej.

Młodzi artyści w programie „Musicale, Festiwale” zaprezentowali publiczności utwory z musicali takich jak: „Koty”, „La La Land”, „RENT”, „Blues Brothers”, Hair”, „Pocahontas”, „Czarnoksiężnik z Oz”, „Dzwonnik z Notre Dame”, oraz utwory wybitnych twórców muzyki popularnej.

Pojawienie się na scenie, po raz pierwszy od tak długiego czasu, było dla młodych artystów nie lada wyzwaniem. Pomimo wielkiego stresu związanego z występem przed żywą publicznością, a nie przed ekranem komputera, wystąpili bardzo profesjonalnie, dostarczając widzom wiele radości i wzruszeń. Wielkie znaczenie dla całości widowiska miało znakomite nagłośnienie, nad którym czuwał Krzysztof Brych, piękne, pieczołowicie dobrane oświetlenie Pawła Pruszkowskiego, oraz scenografia przygotowana przez Magdalenę Marczyk.

Koncert został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez publiczność, czego świadectwem może być wywoływanie bisu, a także piękne kwiaty i słodycze wręczone artystom oraz instruktorce przez Dyrektora Ośrodka Kultury „Arsus” Pana Bogusława Łopuszyńskiego.

W przypadku Młodzieżowej Grupy Musicalowej powrót na scenę był przede wszystkim ponownym rozpoczęciem żywej działalności – choć przez okres pandemii młodzi artyści intensywnie pracowali online, to nic nie może zastąpić wrażeń, jakich dostarcza koncert na żywo. A takich czeka nas znacznie więcej w kolejnym sezonie artystycznym!

Grupa Musicalowa wystąpiła w składzie: Antonina Białek, Bartosz Dryło, Regina Felix, Antoni Gajewski, Łucja Jankowska, Anna Jóźwik, Marcin Krysztofiak, Aleksandra Kowalczyk, Monika Lasota, Aleksandra Poćwierz i Amelia Tygiel.

Anna Kałużna
MS 11-12/2021, 15 lipca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *