BŁONIE

Mistrzowie Świata z wizytą u burmistrza

W piątek 22 lipca na zaproszenie burmistrza Zenona Reszki do błońskiego ratusza przybyli pod opieką Prezesa WKS 9 Błonie Cezarego Wieczorka zawodnicy Koła Wędkarskiego nr 9 PZW Błonie – Zuzanna Użlis, Patryk Sapigórski i Michał Sapigórski, którzy w ubiegły weekend startowali w Rzutowych Mistrzostwach Świata w Budapeszcie.

Mimo bardzo gorącej i wietrznej pogody ich wyjazd na Węgry można uznać za udany – nasi Mistrzowie przywieźli stamtąd dwa puchary i całą górę medali w poszczególnych konkurencjach!

Patryk Sapigórski dzięki wyrównanym świetnym wynikom medalowym w konkurencjach składowych zdobył Wicemistrzostwo Świata w 7-boju i Mistrzostwo Świata w 5-boju z rekordowym wynikiem 520,675 pkt! Michał Sapigórski został Vicemistrzem Świata w dwóch konkurencjach dokładności rzutowej a Zuzanna Użlis wraz z koleżanką z reprezentacji Polski zdobyła drużynowe Vicemistrzostwo Świata w 5-boju!

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

MS 11-12, 29 lipca 2022