OŻARÓW MAZOWIECKI

Miasteczko Ruchu Drogowego ,,zdaje egzamin”!

W słoneczną majową sobotę uczniowie czwartych klas Szkoły Podstawowej im. W. Rutkiewicz w Duchnicach zdawali egzamin na kartę rowerową.

Przygotowania trwały od września, kiedy to podczas lekcji techniki wytrwale uczyli się przepisów ruchu drogowego i podstawowych zasad zachowania na drodze.

Po pozytywnym zdaniu egzaminu teoretycznego, nadszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.

I tu doskonale sprawdziło się nowo wybudowane Miasteczko Ruchu Drogowego znajdujące się za Szkołą Podstawową im. Szarych Szeregów w Płochocinie. Pod czujnym okiem egzaminatora z gminnej Straży Miejskiej, nasi uczniowie przystąpili do sprawdzenia swoich umiejętności. Nie straszne im były ronda, skrzyżowania równorzędne, sygnalizacja świetlna, mnogość znaków i przejść dla pieszych. Egzamin zdali ,,śpiewająco”!

Wszystkich najmłodszych uczestników ruchu drogowego zachęcamy do korzystania z gminnego miasteczka. To doskonała możliwość do nauki zasad ruchu drogowego w bezpiecznych warunkach. Miasteczko symuluje sytuacje, które mogą wystąpić w rzeczywistych warunkach, dzięki czemu jest w stanie nauczyć dzieci podstawowych oznakowań oraz przepisów panujących na drogach, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego została zrealizowana w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa pieszych w Gminie Ożarów Mazowiecki” współfinansowanego w kwocie ponad 400 tys. zł ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

Agnieszka Kijewska

Referat Funduszy Zewnętrznych

MS 6/2024, 13 czerwca 2024