URSUS

Marszałek Województwa Mazowieckiego uhonorował zasłużonych dla PTTK i województwa

W ostatnim dniu 2021 roku w Ośrodku Kultury „Arsus” miała miejsce kameralna uroczystość z okazji 65-lecia istnienia organizacji Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział w Ursusie.

Planowane były bardziej okazałe obchody wraz z okolicznościową wystawą bogatych zbiorów PTTK, pandemia jednak zweryfikowała te plany.

Na wniosek wieloletniego Prezesa Oddziału PTTK w Ursusie i Wiceprezesa Mazowieckiego Forum PTTK Janusza Ptasińskiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał medale PRO-MAZOVIA zasłużonym działaczom PTTK: Bogusławowi Łopuszyńskiemu – Dyrektorowi OK „Arsus” i Piotrowi Szałkowskiemu – kierownikowi Galerii „Ad-Hoc” – za wieloletni wkład w rozwój PTTK i działalność społeczną, a czterem innym osobom dyplomy uznania za działalność na rzecz PTTK i województwa mazowieckiego.

Dyplomy otrzymali: Agnieszka Gorzkowska – opiekująca się Izbą Tożsamości Ursusa, redaktorka Mocnych Stron, animatorka kultury; Bożena Iwaniukowicz – przewodnicząca Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, animatorka i społecznik, Stefan Sobczak – działacz społeczny i Jacek Sulewski – redaktor naczelny dwutygodnika „Mocne Strony”, działacz społeczny. Odznaczenia i dyplomy wręczył w imieniu marszałka Janusz Ptasiński, który po części oficjalnej opowiedział nagrodzonym skróconą historię swojego życia, ale to już inna, fascynująca i pełna przygód opowieść, do której postaramy się wrócić na naszych łamach.

Bożena Iwaniukowicz

Jacek Sulewski

MS 1/2022, 3 lutego 2022