URSUS

MAL „Po godzinach” w Domu Kultury KOLOROWA

W Domu Kultury „Kolorowa” znajduje się wyjątkowe miejsce. Przytulne, otwarte na ludzi, przyjazne. Jest nim MAL (Miejsce Aktywności Lokalnej) „Po godzinach”. Jest to przestrzeń, którą mieszkańcy naszej oraz sąsiednich dzielnic mogą zagospodarować swoimi pomysłami i inicjatywami.

W MAL można się spotykać na przysłowiową kawę czy herbatę, realizować wspólne działania, dzielić się wiedzą i doświadczeniem, robić coś dla innych – bezinteresownie, bezkosztowo, dla samej przyjemności i radości przebywania z ludźmi. Głównym celem MAL jest aktywizacja, wspieranie integracji społecznej i pielęgnowanie więzi międzyludzkich.

MAL „Po godzinach” dostępny jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży, dla osób indywidualnych oraz grup.

Dotychczas w naszym MAL zrealizowaliśmy kilka ciekawych i niezwykle różnorodnych inicjatyw takich jak: wykłady poświęcone nieinwazyjnym metodom zachowania piękna, warsztaty szybkiego czytania oraz technik zapamiętywania czy spotkania na temat malarstwa intuicyjnego i metody Vedic Art. Co tydzień nasz MAL gości u siebie Babiec – Krąg Kobiet, który jest miejscem bliskich, inspirujących spotkań dla Pań. W Kręgu Kobiet stawiamy na otwartość, uważność na drugiego człowieka i pozwalamy zaistnieć empatii.

Ponadto w naszym MAL kilka razy w tygodniu można skorzystać z stołu do ping ponga.

MAL „Po godzinach” ma już kilka interesujących pomysłów na kolejny rok, ale chętnie uzupełni je o wniesione przez Państwa inicjatywy. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych pasji, fascynuje nas różnorodność, a siłą napędową naszego działania jest drugi człowiek. Zatem zachęcamy Państwa do odwiedzin i korzystania z naszej przestrzeni.

Kinga Strzelecka

Szczegóły związane z MAL znajdują się na www.kolorowa.arsus.pl w zakładce MAL, są również dostępne u koordynatorki MAL – Kingi Strzeleckiej, tel. 22 867 63 95.


MS 21-22/2021, 16 grudnia 2021