Dla mieszkańcówOŻARÓW MAZOWIECKI

Koleje dużych prędkości – aktualne informacje

Na początku października odbędzie się pierwsza tura konsultacji społecznych organizowanych na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) przez firmę IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo.

Inwestor realizuje Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe (STEŚ) dla projektu pn.: „Budowa linii kolejowej nr 85 na odc. Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Niciarniana bez odcinka w obrębie Węzła kolejowego CPK”.

W ramach konsultacji – na stronach internetowych CPK – można zapoznać się z materiałami wskazującymi wstępne warianty przebiegów planowanej linii kolejowej nr 85 tzw. KDP.

W ramach konsultacji przewidziano szereg spotkań,
które odbędą się również na terenie naszej gminy w dniach 5 i 6 października br.

  • Pierwsze spotkanie konsultacyjne będzie miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Duchnicach – 5 października br., o godzinie 17:30.
  • Drugi dzień spotkań konsultacyjnych odbędzie się w „Karczmie na Piwnej” przy ulicy Piwnej 3 w Jawczycach – 6 października br., o godzinie 17:00.

Zachęcamy również do wypełnienia ankiety konsultacyjnej. Ankietę można pobrać ze strony CPK.pl lub otrzymać przy wejściu do Urzędu Miejskiego. Wypełnioną ankietę należy umieścić w urnie znajdującej się w Urzędzie Miejskim w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Kolejowej 2 albo wysłać pocztą na adres spółki CPK.

Ankietę można wypełnić również elektronicznie przez odpowiedni formularz znajdujący się na stronie CPK.pl.

Otrzymane od Państwa ankiety oraz postulaty, przedstawiane podczas spotkań, posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych, będących aktualnie w fazie opracowywania kolejnych etapów, mających na celu wyłonienie przebiegu Kolei Dużych Prędkości.

Ze wszystkim materiałami można zapoznać się na stronie Centralnego Portu Komunikacyjnego (cpk.pl) zakładka „DLA MIESZKAŃCÓW – KONSULTACJE SPOŁECZNE DLA INWESTYCJI KOLEJOWYCH” oraz na stronie Gminy Ożarów Mazowiecki (ozarow-mazowiecki.pl) zakładka „STREFA MIESZKAŃCA – KOLEJE DUŻYCH PRĘDKOŚCI”.

https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/konsultacje-spoleczne-dla-inwestycji-kolejowych

MS 16/2021, 30 września 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *