Kocham cię Ojczyzno. Koncert laureatów

W sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” 19 kwietnia 2022 roku od godziny 10.00 odbyły się przesłuchania konkursowe IX Przeglądu Piosenki Polskiej „Kocham Cię Ojczyzno” dla Seniorów 50+, którego organizatorem jest Dom Kultury „Miś” Ośrodka Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Przegląd jak co roku odbywał się pod honorowym patronatem Rady i Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Dyrektora Ośrodka Kultury „Arsus”. Uwieńczeniem przeglądu był koncert laureatów połączony z wręczeniem pucharów oraz dyplomów, który odbył się 26 kwietnia br. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Dzielnicy Ursus Bogdan Olesiński wraz z zastępcą Kazimierzem Sternikiem, Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Dzielnicy Ursus Katarzyna Świtalska, Dyrektor Ośrodka Kultury „Arsus” Bogusław Łopuszyński oraz Kierownik Domu Kultury „Miś” Paweł Wyrzykiewicz.

W konkursie wzięło udział 5 zespołów wokalnych, 3 zespoły wokalno-instrumentalne, 1 chór, 9 solistów, 1 duet, 1 zespół folklorystyczny z 8 placówek kulturalnych Mazowsza.



Jury w składzie: przewodniczący – Piotr Orłowski, członkowie – Anna Zalewska, Monika Chodyna – po przesłuchaniu wszystkich postanowiła wyróżnić:

Kategoria Zespół Wokalno-Instrumentalny

I miejsce: Zespół „Mrokowiacy” – Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, Zespół „Orion” – Dom Kultury Orion

II miejsce: Zespół „Wesoła Chata” – Dom Kultury Miś

Kategoria Zespół Wokalny

I miejsce: Zespół „Leszczyna” – Klub Seniora Ursus, Zespół „Seniorki” – Centrum Kultury Raszyn

II miejsce: Zespół „Barwy Jesieni” – Centrum Kultury Raszyn, Zespół „Sentima” – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku, Zespół „Żurawie” – Dom Kultury Zacisze

III miejsce: Zespół „Zaciszańska Nuta” – Dom Kultury Zacisze

Kategoria Chór

I miejsce: Chór „Cantanti” – Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce

Kategoria Zespół Folklorystyczny

I miejsce: Zespół Folklorystyczny „Rybianie” – Centrum Kultury Raszyn

Kategoria Duet

I miejsce: „DUET EWAN” – Ewa Mieszkowska i Andrzej Ładowski – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku

Kategoria Soliści Wokaliści

Nagroda Specjalna Za Całokształt Artystyczny: Andrzej Kowalczyk – MAL Kotłownia

I miejsce: Tadeusz Zawistowski – Dom Kultury Miś

II miejsce: Andrzej Ładowski – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku

Kategoria Solistki Wokalistki

I miejsce: Izabela Makarska – Centrum Kultury Raszyn, Zofia Olejnik – zgłoszenie indywidualne

II miejsce: Mirosława Przymanowska – Dom Kultury Miś, Danuta Wojtasiuk – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku

III miejsce: Gulnara Ciechanowska – Dom Kultury Miś, Alicja Siewiera – Centrum Kultury Raszyn



Krzysztof Majkowski

MS 9/2022, 9 czerwca 2022