BŁONIE

Jesienna akcja wywozu odpadów gabarytowych

Zakład Usług Komunalnych w Błoniu informuje, że 5 września rozpoczęła się jesienna akcja wywozu odpadów gabarytowych.

Co to jest gabaryt

Śmieci wielkogabarytowe to inaczej gabaryty. Nie można ich umieścić w przydomowych kontenerach ze względu na rozmiar i wagę oraz pozostawić w przypadkowym miejscu. Istnieją bowiem określone zasady dotyczące pozbywania się gabarytów. Pamiętajmy, że nie każdy odpad, którego nie jesteśmy w stanie umieścić w śmietniku, zalicza się do nich. Zanim wystawimy zalegający przedmiot, warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami, co pomoże uchronić się od nieprzyjemnych konsekwencji.

Do gabarytów zaliczamy:

meble, dywany, wózki dziecięce, duże zabawki, drzwi (bez szyb), rowery, elementy wyposażenia łazienki takie jak wanny, muszle klozetowe, umywalki czy plastikowe prysznice. Odbieramy również elektrośmieci takie jak: pralki, lodówki, piecyki gazowe czy telewizory.  W drodze wyjątku odbieramy same opony od samochodu osobowego w ilości 4 szt. na rok od nieruchomości.

Do gabarytów nie są zaliczane: 

odpady budowlane takie jak: gruz, cegły, deski, papa, folie z palet, wszelkie odpady poremontowe, ogrodowe takie jak: konary drzew, długie gałęzie, części samochodowe takie jak: błotniki, fotele, zderzaki, maski. Również nie zostaną odebrane odpady takie jak: zbiorniki na wodę, beczki, skrzynki po warzywach, wiadra po farbach,  doniczki, lustra, okna z szybami.

Najbliższe wywozy odpadów gabarytowych

26.09.2022

Mokra, Przeskok, Mikołaja z Błonia, Fabryczna, Faszczycka, Pogodna, Kwiatów Polnych, Uśmiech, Słoneczna, Moniuszki, Składowa, Piłsudskiego, Harcerska, Grażyny, Kolejowa, Konopnickiej, Krasickiego, Orzeszkowej, Parkowa, Przybysza, Słowackiego,
Żeromskiego, Grodziska (do przejazdu), Projektowana, Stare Faszczyce (do parku + płytówka przy torach)

03.10.2022

Dębówka (do numeru 46),
Witanów: Strażacka, Purzyckiego, Miodowa, Błońska (do przejazdu), Cisowa, Dolna, Działkowa, Fiołkowa, Gwiaździsta, Jodłowa, Południowa, Prosta, Spokojna, Św. Andrzeja, Wesoła, Zachodnia, Wschodnia, Dojazdowa

10.10.2022

Piorunów (lewa strona w kierunku Sochaczewa), Nowa Wieś (lewa strona w kierunku Sochaczewa), Marysinek, Bieniewo Wieś, Bramki (lewa strona w kierunku Sochaczewa)

MS 16/2022, 22 września 2022