PIASTÓW

Jadłodzielnia Piastów

Z początkiem maja br. Piastów znalazł się w gronie miast, w których funkcjonują Jadłodzielnie. W dniu 05.05.2021 r. o godzinie 14:00 nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszej w Piastowie Jadłodzielni. Obiekt zlokalizowano na terenie targowiska miejskiego w sąsiedztwie siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Lwowskiej 8. Wybrana lokalizacja zapewnia równy i nieograniczony dostęp dla mieszkańców miasta chcących brać na co dzień czynny udział w tym przedsięwzięciu.

Jadłodzielnia Piastów powstała z inicjatywy Pani Izabeli Idzikowskiej (Foodsharing Piastów, Graty z Chaty Piastów) oraz Radnego Roberta Madeja (Stowarzyszenie Nasz Piastów). Dzięki ścisłej współpracy z Burmistrzem Miasta Piastowa, Panem Grzegorzem Szuplewskim oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Piastów dołączył do grona miast, w którym dostrzega się problem marnowania żywności.

Idea Jadłodzielni polega na oddawaniu jedzenia, które trafiłoby do kosza, a które nadaje się jeszcze do spożycia, w myśl hasła: „Dziel się i częstuj. Nie marnuj.” Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich mieszkańców Piastowa bez względu na status społeczny czy materialny.


Jadłodzielnia jest otwarta 7 dni w tygodniu w godzinach od 8:00 do 20:00 z wyjątkiem dni targowych – otwarcie od godziny 13:00.

Obiektem opiekuje się grupa wolontariuszy i ratowników żywności zrzeszona w grupie Foodsharing Piastów. Organizatorzy zapraszają chętne osoby, które chciałyby się w łączyć w tę inicjatywę do kontaktu poprzez profil na facebook’u: Foodsharing Piastów.MS 07/2021, 13 maja 202

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *