MICHAŁOWICE

 IV Półmaraton „Lasy nad Utratą 2022”  i biegi towarzyszące z nową-starą trasą

Powrót na starą trasę i nowa konkurencja w programie – wszystko to będzie czekało na uczestników IV Półmaratonu „Lasy nad Utratą”, który wystartuje 17 września. Start i meta ponownie będą znajdować się nad urokliwym Zalewem w Komorowie, leżącym zaledwie pół godziny drogi od Warszawy. Zapisy ruszyły.

Przed nami czwarta edycja największego wydarzenia biegowego w gminie Michałowice. Wszystko rozgrywać będzie się w leśnej scenerii tuż nad rzeką Utratą – stanowiącej dopływ Bzury. Każdy z biegaczy będzie mógł sprawdzić się na swoim ulubionym dystansie. Zaprawieni w startach mogą wybrać półmaraton prowadzący zielonymi duktami. Na dystans nieco ponad 21 km składać będą się cztery okrążania. Start i meta tak jak w 2020 roku znajdować będą się przy Zalewie.

Początkujący, ale też miłośnicy szybkiego biegania, mogą sprawdzić się na trailowym odcinku 5 km. W tym roku nowością będzie bieg sztafetowy, więc już teraz można zbierać czwórkę znajomych i cieszyć się ze wspólnej zabawy. Naturalnie w programie nie zabraknie też oferty dla młodych miłośników biegania.

– W zeszłym roku z powodu renowacji Zalewu na Utracie musieliśmy zmienić miejsce rozgrywania imprezy. Teraz jednak wracamy w dobrze znane i lubiane przez naszych mieszkańców miejsce, słynące właśnie ze swoich walorów rekreacyjnych. Stąd uczestnicy dobiegną do lasu, gdzie czekać na nich będzie 5-kilometrowa pętla. W programie imprezy będą dwie nowości: biegi dla dzieci i sztafety. Rywalizacja drużyn zawsze wzbudza dodatkowe emocje – powiedziała Marta Ostaszewska, inspektor ds. sportu Urzędu Gminy Michałowice i koordynator biegu.

W ubiegłym roku na dwóch dystansach pobiegło w sumie 225 osób. Teraz organizatorzy liczą na jeszcze lepszą frekwencję. Limit w biegu na 5 km wynosi 150 osób, w półmaratonie 250 osób, w biegach dzieci – 100 osób i w sztafetach – 25 zespołów. Zgłoszenia drogą internetową przyjmowane będą do 15 września. Opłata za udział w biegu indywidualnym wynosi 50 zł, opłata za udział w biegu sztafetowym to 200 zł za ekipę, opłata za udział w biegach dzieci 15 zł.

– Przy każdym większym biegu podnoszą się głosy, że trzeba biegać po lesie, a więc zapraszamy do lasu. Bez blokowania ulic i w cieniu konarów. W pięknych okolicznościach przyrody będzie można pobiec do utraty tchu, a później odetchnąć czystym powietrzem. Przy okazji można zwiedzić okolice podwarszawskich Michałowic i poznać geografię Mazowsza. Brzmi to jak plan na ciekawą sobotę – dodaje Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa.

Na uczestników czekają pamiątkowe medale. Zdobywcy miejsc 1–3 wśród kobiet i mężczyzn otrzymają statuetki i nagrody rzeczowe. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy członkowie najszybszej sztafety w każdej z kategorii (męska, damska, mieszana) otrzymają statuetki.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Michałowice, AZS Warszawa i Komandor Radosław Chlebicki. Do wyboru dwa dystanse: 21 km i 5 km. Nowości: sztafety w czwórkach i biegi dla dzieci! Zapisy do 15 września!

PROGRAM

Biuro prasowe AZS Warszawa

9:00 – otwarcie biura zawodów

10:00 – start biegu na 5 km

11:00 – start półmaratonu i biegu sztafetowego

11:10 – dekoracja biegu na 5 km

11:40 – start biegu dzieci z rocznika 2015 (ok. 200 m)

11:50 – start biegu dzieci z rocznika 2012–2014 (ok. 400 m)

12:00 – start biegi dzieci z rocznika 2009–2011 (ok 1000 m)

po godz. 13:15 – dekoracje półmaratonu

Regulamin: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/regulaminy/regulamin_6950.pdf

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6950

Sztafeta: https://online.datasport.pl/zapisy/sztafetalasy22/

Biegi Dzieci: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6951

Robert Zakrzewski

MS 13-14/2022, 18 sierpnia 2022