FOTORELACJEURSUS

I Spartakiada Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ursusie 2022

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotykają się w czwartki o godz. 11.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus”. Oglądają tam występy, słuchają wykładów. W czwartek 12 maja było inaczej. Tym razem dziewczyny i chłopaki, większość już na emeryturze, zebrali się w Parku Czechowickim.

Niektórzy w strojach treningowych wbiegli na scenę, gdzie pod okiem trenerki rozpoczęła się gimnastyka i aerobic dla seniorów, inni wystartowali do marszu Nordic Walking wokół parku. W kilku punktach były zorganizowane stanowiska sportowo-zabawowe. Można było rzucać kółkiem do celu, układać wieżę z klocków jenga, rozwiązać quiz, obejrzeć wystawę obrazów seniorów UTW. Jedno ze stanowisk pod namiotem przygotowała Biblioteka Publiczna im. Władysława Grabskiego w Ursusie. Na scenie z pięknym koncertem wystąpił chór „Viva Musica”, prowadzony przez Alinę Małachowską.

Wielką atrakcją była wizyta strażaków i ratowników z OSP Ursus, którzy przeprowadzili wykład dla seniorów z praktycznym pokazem udzielania pierwszej pomocy.

Prezes TUTW, Grażyna Elsner-Mielniczek odznaczyła wszystkich przybyłych pamiątkowymi, złotymi medalami.

W pierwszej tegorocznej imprezie plenerowej udział wzięli: burmistrz Ursusa Bogdan Olesiński, zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, dyrektor OK „Arsus” Bogusław Łopuszyński i zastępca dyrektora Biblioteki Publicznej Lidia Romanowska

Pogoda dopisała, chwilami wiatr był trochę za silny i podwiewał spódniczki, ale niektórzy panowie jakby na to czekali.

Na zakończenie była serwowana wspaniała, gorąca grochówka ze świeżutkimi bułeczkami.

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 9/2022, 9 czerwca 2022