Festiwal Otwarte Ogrody

Różnorodny program wydarzeń artystycznych i interesujących spotkań w Brwinowie i Koszajcu pozwoli na ciekawe spędzenie czasu oraz poznanie gościnnych i życzliwych gospodarzy ogrodów.


18 czerwca (piątek)

 • W Gminnym Ośrodku Kultury Miłośnicy sztuki mogą obejrzeć wystawę fotografii uczestników warsztatów prowadzonych przez Marka Zdrzyłowskiego.

19 czerwca (sobota)

 • Stowarzyszenie Aktywnych Rodziców, Nauczycieli i Absolwentów „SARNA” zaprasza 19 czerwca do parku miejskiego w Brwinowie do ogrodu „W oczekiwaniu – tęsknota w czasie pandemii”. Goście będą mogli obejrzeć wernisaż prac twórców z różnych dziedzin, a także uczestniczyć w działaniach artystycznych z Kołem Sztuki i Ludwinówką. W programie także występy Ewy Gaworskiej oraz zespołu Caraboo z przyjaciółmi.
 • Do ogrodu „Zielono mi” w Koszajcu zapraszają mieszkańcy i sympatycy tej miejscowości. Wśród atrakcji – plecenie wianków, a następnie koncert piosenek Osieckiej, Grechuty i Młynarskiego w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą koców i koszy piknikowych.
 • W parku przy Toeplitzówce w Otrębusach nie tylko najmłodsi mogą posłuchać bajek i dołączyć do zabaw ruchowych z bajkostworami na „Podwórku bajkowych przygód”.
 • „Łauma i ukulele, czyli jak udobruchać boga” to kolejny ogród, który można odwiedzić w parku przy Toeplitzówce. W jego programie znajdzie się spektakl teatralny oraz wystawa plenerowa „Panteon bogów słowiańskich” autorstwa uczestników projektu edukacyjno-kulturalnego.
 • Wieczorny koncert pod tytułem Aux Champs-Elysées przeniesie gości w klimat paryskich uliczek. W zielonym ogrodzie willi przy ul. Pszczelińskiej 1 w Brwinowie będzie można wysłuchać piosenek francuskich i o Francji – w wykonaniu Magdaleny Gulbickiej, Moniki Haber i Michała Habera.

20 czerwca (niedziela)

 • W niedzielę 20 czerwca miłośnicy muzyki klasycznej, którzy wybiorą się do ogrodu Państwa Wernerów, będą mieli możliwość wysłuchania fragmentów opery „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.
 • W brwinowskim parku w pobliżu pałacu odbędzie się natomiast „Rodzinny piknik w stylu amerykańskim”, na który zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie. Tu z kolei wszyscy chętni poznają dwie najbardziej amerykańskie dyscypliny sportowe – bejsbol i futbol amerykański. W programie: pokaz gry i spotkanie z trenerem kadr narodowych.
  Poza sportowymi atrakcjami będą tańce country na dechach z oprawą muzyczną zespołu Alabama Band.
  Piknik będzie też okazją – dla wyczerpanych atrakcjami i zgłodniałych uczestników wydarzenia – do spróbowania różnorodnej kuchni z food trucków.


UG Brwinów

MS 09/2021, 10 czerwca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *