BRWINÓW

Festiwal Otwarte Ogrody w gminie Brwinów

W weekend 14–16 czerwca 2024 r. na terenie gminy Brwinów odbędzie się Festiwal Otwarte Ogrody. Jest to niezwykłe wydarzenie, podczas którego mieszkańcy organizują różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Wydarzenie co roku przyciąga wielu uczestników z gminy Brwinów i okolic, którzy w kameralnej scenerii mogą wysłuchać dźwięków muzyki, poznać wyjątkowych ludzi, obejrzeć wspaniałe wystawy. Otwarte ogrody to nie tylko Brwinów – to także Otrębusy, Kanie, Koszajec i Żółwin. W tegorocznym programie znajdują się wystawy, koncerty oraz spotkanie literackie w Żółwinie.

Pierwszego dnia uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu „Śpiewaj z Majewskim”. Brwinowska Scena Kabaretu Literackiego w Ogrodzie zaprezentuje się w Otrębusach w parku przy Toeplitzówce.

W sobotę 15 czerwca festiwal rozpocznie się w ogrodzie przy nowym budynku Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera przy ul. Grodziskiej 10a w Brwinowie. Podczas kolejnych wydarzeń tego dnia uczestnicy będą musieli poćwiczyć trudną sztukę wyboru – do wyboru będą recital w Kaniach, spektakl muzyczny w Otrębusach, koncert w Brwinowie oraz VIII Spotkanie Literackie w Żółwinie. Po południu koncert w Koszajcu i wystawa w Brwinowskim Pałacu Kultury. Na zakończenie dnia na plenerowej scenie przy pałacu wystąpi Chór Wydartych Domom Kur.

W niedzielne popołudnie w Brwinowie uczestnicy posłuchają arii i duetów operowych, a następnie będą mogli udać się na plenerowy koncert przed pałacem. W Kaniach odbędzie się prezentacja grup plastycznych i muzycznych. Na zakończenie festiwalu w Brwinowskim Pałacu Kultury wystąpi Ewa Paprotna z koncertem Tribute to Maria Callas.

Na terenie gminy Brwinów festiwal organizowany jest od 2006 r.

Program Festiwalu dostępny na stronie www.brwinow.pl

MS 6/2024, 13 czerwca 2024