POWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI

Drogi powiatowe

Ceny inwestycji drogowych rosną, a chętnych do ich wykonania jest coraz mniej. Przedsiębiorcy najwyraźniej obawiają się inflacji i wzrostu cen materiałów budowlanych…

Jak już Państwa informowaliśmy Powiat Warszawski Zachodni uzyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla 2 zadań inwestycyjnych w gminie Błonie: przyznano ponad 1,6 mln zł do rozbudowy ul. Błońskiej (drogi nr 4107W) w Bieniewicach oraz blisko 2 mln zł do rozbudowy ul. Strażackiej (drogi nr 4104W) w Dębówce. Inwestycje będą współfinansowane przez Powiat WZ i Gminę Błonie.

Przetarg wyłaniający wykonawców rozbudowy ul. Błońskiej został już otwarty. Złożone oferty przewyższały znacznie sumę zarezerwowaną na ten cel w budżecie powiatu. W związku z tym unieważniono postępowanie przetargowe i ogłoszono ponowny termin przetargu na 23 maja. Otwarcie przetargu rozbudowy ul. Strażackiej planowane jest 13 maja.

Kładka w Podkampinosie już ukończona

Powiat uzyskał dofinansowanie z Subwencji Ogólnej Budżetu Państwa na rozbudowę fragmentu ul. Niepokalanowskiej wraz z budową ronda i kładki przez rzekę Utratę w Podkampinosie (gm. Kampinos). Przyznano ponad 3 mln zł, to jest ok. 50% kosztów inwestycji. Wartość całej inwestycji, obejmującej obydwa zadania, wynosi 5,7 mln zł i będzie sfinansowana oprócz pozyskanych środków zewnętrznych przez Powiat Warszawski Zachodni i Gminę Kampinos. Kładka w Podkampinosie jest już zakończona i przeszła odbiór końcowy. Nadal Trwają prace przy budowie ronda i rozbudowie fragmentu ul. Niepokalanowskiej.

Ukradli sygnalizację świetlną!

Kilka dni temu rozpoczęły się remonty cząstkowe nawierzchni w miejscowości Wąsy Kolonia. Wprowadzono tam ruch wahadłowy na długości ok. 1 km. Część nawierzchni została sfrezowana. Niestety, w nocy z 10 na 11 maja nieznani sprawcy ukradli tam nowoczesny zestaw sygnalizacji świetlnej, wyposażony w zegar pokazujący czas do zmiany świateł. Kradzież mogła spowodować tragiczne skutki w postaci czołowego zderzenia. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Na szczęście firma wykonująca tę inwestycję sprowadziła zastępczy zestaw sygnalizacji. Uważajmy na drogach!

MS 8/2022, 26 maja 2022