NASZE STRONY

„Dobry start”: Skorzystaj z pomocy ZUS

Do rodziców w województwie mazowieckim trafiło już prawie 16 mln zł z programu „Dobry Start”. Osoby, które nie złożyły jeszcze wniosków, mogą skorzystać ze specjalnych dyżurów ekspertów blisko swojego domu.

Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Do 30 listopada ZUS wypłacił już w województwie niemal 16 mln zł. Pieniądze posłużą rodzicom do zakupu wyprawki szkolnej.

Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada 2021 roku.

Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

ZUS organizuje także pomoc dla osób, które mogą mieć problem ze złożeniem elektronicznego wniosku. Urząd, poza utworzeniem dodatkowych stanowisk w swoich placówkach, uruchomił wspomagające punkty w instytucjach publicznych, np. placówkach pocztowych czy też KRUS. Będą w nich dyżurować eksperci ZUS. Pomogą zarówno w założeniu konta na PUE ZUS jak i wypełnieniu wniosku.

Dyżury są organizowane na bieżąco, dlatego po najnowsze informacje warto zaglądać na stronę ZUS.

Pomoc jest udzielana oczywiście także w każdej placówce ZUS.

Warto wiedzieć

  • 22 290 22 02 – Infolinia w sprawie świadczenia z programu Dobry Start.
  • https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start – na tej stronie www można znaleźć wszystkie informacje i odpowiedzi na pytania związane z programem Dobry Start – wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny oraz filmy instruktażowe dotyczące np. złożenia wniosku i dalszego postępowania.
  • 22 lipca ZUS rozpoczął wypłatę pierwszych środków z programu Dobry Start. Najszybciej 300+ dostaną ci rodzice i opiekunowie, którzy złożyli wniosek już na początku lipca.

Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

MS 13-14/2021, 5 sierpnia 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *