DEBATA O EDUKACJI

11 września, w sobotę, o godz. 10:00, Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice wraz z Młodzieżową Radą Gminy Michałowice oraz Ewą Radanowicz, ekspertką innowacji i przestrzeni w edukacji, zapraszają mieszkańców na DEBATĘ O EDUKACJI


Szanowni Państwo!

Świat wokół nas dynamicznie się zmienia. Zmieniają się także oczekiwania uczniów i rodziców wobec edukacji. Czy współczesna szkoła podąża za światem i czy uczy się wraz z nim? Czy nasze szkoły są miejscem dla ludzi – uczniów, pedagogów i rodziców – którzy chcą zmieniać świat, a przy tym są radośni, ciekawi świata, życzliwi i po prostu… szczęśliwi? Jak do tego doprowadzić?

Przygotowania do nowego roku szkolnego to dobry czas na spotkanie i wspólne zastanowienie się, co jest najważniejsze w edukacji, kształceniu i harmonijnym rozwoju Państwa dzieci.

Wraz z Młodzieżową Radą Gminy i ekspertką innowacji i przestrzeni w edukacji, członkiem społeczności Ashoka – Ewą Radanowicz, zapraszam na otwartą dla wszystkich debatę – 11 września o godz. 10:00 w sali multimedialnej urzędu gminy.

Zastanowimy się, co możemy poprawić, co zmienić. Przedyskutujemy co zrobić, aby szkoła była miejscem, w którym wszyscy – dzieci i nauczyciele – będą się czuli dobrze; miejscem fajnym, do którego z przyjemnością się przychodzi.

W czasie spotkania będziemy pracować w zespołach nad wybranymi przez Państwa tezami.

Część tematów do dyskusji opracowaliśmy w trakcie prac nad przygotowaniem debaty. Są to:

  1. To nie szkoła decyduje, jakimi jesteśmy ludźmi.
  2. Szkoła jest miejscem zrównoważonego rozwoju, zatem powinna stawiać na kształtowanie postaw i kompetencji.
  3. Edukacja powinna być „fajna” w swej codzienności, a nie po lekcjach.

Zachęcam do przesyłania propozycji interesujących dla Państwa tematów, które sprawią, że przygotowany program debaty będzie naszym wspólnym dziełem.

Prosimy o przesłanie tematów do 7 września na adres mailowy: edudebata@michalowice.pl

Zapraszam wszystkich tych, którym chce się uczyć i chce się zmieniać edukację!


Małgorzata Pachecka

Wójt Gminy Michałowice


MS 13-14/2021, 5 sierpnia 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *