BŁONIE

„Czysta Rzeka” w Błoniu

28 kwietnia mieszkańcy gminy Błonie: radni, członkowie Towarzysztwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej (którzy już kolejny raz w ramach „czynu społecznego” sprzątali Rokitnicę), wędkarze z Koła PZW nr 9 (koordynatorzy akcji Czysta Rzeka w Błoniu), zuchy i harcerze z Hufca ZHP Błonie i wspierający ich przedstawiciele firmy Szlif ruszyli brzegami (i korytem) Rokitnicy, aby posprzątać naszą błońską rzeczkę.

Inicjatywa sprzątania rzek ma charakter ogólnopolski, a akcje odbywają się wczesną wiosną, gdyż właśnie wtedy najbardziej widoczne są pokłady śmieci zalegające wzdłuż rzecznych koryt. W Błoniu „Czysta rzeka” odbyła się po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni.

W tegorocznej akcji sprzątania Rokitnicy wolontariusze zebrali 21 worków nieczystości, dwie opony, zatopiony kosz na śmieci oraz sprzęt AGD, które zostały odebrane przez Zakład Usług Komunalnych w Błoniu.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w akcję sprzątania Rokitnicy. Mam nadzieję, że Wasz wysiłek będzie doceniony i mieszkańcy długo będą mogli cieszyć swoje oczy naszą śliczną i przede wszystkim czystą rzeczką.

Zenon Reszka

Burmistrz Błonia

MS 7/2022, 12 maja 2022