Biblioteka dorosłego czytelnika

W ramach promocji czytelnictwa wśród osób dorosłych ursuska biblioteka przygotowała konkurs na najlepszą recenzję jednej w dwóch książek wydawnictwa SEQOJA: „Las, pole, dwa sobole” Joanny Stogi lub „Ostatni Szwajcar na Ziemi” Lamberta Króla. 16 sierpnia natomiast odbędzie się spotkanie autorskie z Martą Sokołowską, autorką powieści „Imperium Dzieci”.

KONKURS

Teksty recenzenckie można nadsyłać do końca sierpnia, na adres koordynatorki DKK Oddziału „Czechowice”: l.dabrowska@bpursus.waw.pl

Regulamin konkursu znajduje się na stronie biblioteki. Tematem recenzji ma być jedna z dwóch książek olsztyńskiego wydawnictwa SEQOJA. „Las, pole, dwa sobole” Joanny Stogi to niekonwencjonalna opowieść o żałobie po matce, zaś „Ostatni Szwajcar na Ziemi” Lamberta Króla to antologia krótkich tekstów, w których fantastyka przeplata się z rzeczywistością. Te dwie, zupełnie różne pozycje zaskakują krótką formą i bogactwem treści.

SPOTKANIA W PLENERZE

W okresie wakacji odbywają się także spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w plenerze, przed wejściem do biblioteki. W lipcu klubowicze rozmawiali o „Nadfiolecie” Ewy Schilling oraz „Przyczynku do historii radości” Radki Denemarkovej. 9 sierpnia zaś tematem dyskusji będzie powieść „Wyspa” Sigridur Hagalin Bjornsdottir.

Kolejną atrakcją czytelniczą organizowaną przez bibliotekę w Ursusie będzie spotkanie z Martą Sokołowską, autorką książki „Imperium Dzieci”. Jej debiutancka powieść miała premierę 12 lipca i ukazała się nakładem wydawnictwa Biuro Literackie. To dystopijna opowieść o świecie, w którym dobro dziecka jest najwyższą wartością. Czy surowe zasady, którymi rządzi się Imperium Dzieci, wymuszą na bohaterach posłuszeństwo wobec reżimu? Publikacja otrzymała Nagrodę Krakowa Miasta Literatury UNESCO, została także wyróżniona w projekcie wydawniczym „Pierwsza książka prozą”.

Marta Sokołowska jest trzykrotną stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotną finalistką konkursu poświęconego polskiej dramaturgii współczesnej „Metafory Rzeczywistości”, autorką znakomitych sztuk teatralnych: „Reykjavik ’74” oraz „Holzwege”.

Spotkanie i dyskusja z autorką na temat jej książki „Imperium Dzieci” odbędzie się w plenerze, przed głównym budynkiem Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, przy ul. Plutonu AK „Torpedy” 47 w poniedziałek, 16 sierpnia, o godz. 18.00. Wstęp wolny!

Lucyna Dąbrowska
MS 11-12/2021, 15 lipca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *