NASZE STRONY

Bezpieczna prędkość 2021– podsumowanie działań

We wtorek, 21 kwietnia, na terenie Garnizonu Stołecznego prowadzone były działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021”. Ich nadrzędnym celem jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków drogowych przez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Powiat pruszkowski

Na terenie powiatu pruszkowskiego policjanci wydziału ruchu drogowego dokonali 73 kontrole pojazdów. Ujawnili 62 wykroczenia w tym zakresie. Policjanci wystawili 60 mandatów osobom przekraczającym prędkość, w tym 33 kierujących otrzymało mandat za przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Skierowane zostały 2 wnioski o ukaranie do sądu.

Czterech kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h i straciło prawo jazdy. Policjanci ujawnili także dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości.

Powiat warszawski zachodni

Na terenie powiatu zachodniowarszawskiego funkcjonariusze dokonali 90 kontroli pojazdów. W 82 przypadkach kierujący popełnili wykroczenie, z czego 72 kierujących zostało ukaranych mandatem karnym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali prawo jazdy jednemu kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym.

Należy pamiętać, że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także porusza się z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków na drodze, zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego – nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego – zmniejsza szansę pieszego na przeżycie.

Policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na bezpieczną prędkość kierujących, a podobne specjalne działania w tym zakresie, będą prowadzone w tym roku jeszcze wielokrotnie.

Opracował Jacek Sulewski

MS 06/2021, 29 kwietnia 2021

Źródło: KPP Pruszków, KPP Stare Babice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *