BEMOWOKultura

Beatles Legends Show

Już w czerwcu światowa grupa The Backwards wraca na Bemowo z jeszcze większym show niż 2 lata temu!

„Beatles Legends Show” to nie tylko koncert. To niemal iluzjonistyczne widowisko, jak najwierniej oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów, w 100% na żywo przekrój przez pełną twórczość zespołu The Beatles od pierwszego do ostatniego albumu. Ponad 2 godziny niezwykłej muzyki, cztery odsłony kostiumowe!

Nie może Was tam zabraknąć!

The Backwards – czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles – od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.

Zespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego The Backwards zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show „Beatles Legends” cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok.

Przygotujcie się na emocje, jakich na co dzień nie doświadczacie.

Będziecie częścią show, w którym artyści odtwarzają muzykę zespołu The Beatles z historyczną dokładnością, włącznie z użyciem identycznych instrumentów, z dokładnie takimi samymi gitarami używanymi z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach (w sumie widzimy ich kilkanaście), z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu Johna, Paula, George’a i Ringo w poszczególnych latach, a przede wszystkim z żywą muzyką w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu!

Dzięki The Backwards możemy przenieść się w czasie i wszystkimi zmysłami doświadczyć tego, co słyszymy w nagraniach The Beatles!

Źródło: https://bemowskie.pl/wydarzenia/beatles-legends-show/

MS 6/2024, 13 czerwca 2024