„MASKI PAMIĘCI EMOCJI” – wystawa inna niż wszystkie

Są takie wystawy, które trzeba zobaczyć, które rezonują w człowieku bardzo intensywnie i długo. Taka właśnie jest wystawa „MASKI pamięci emocji” młodych fotografików z Klubu Miłośników Fotografii „Zoomik” z Radzynia Podlaskiego. Jest ona częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zbliżenie”, która traktuje o relacjach międzypokoleniowych.

Pełne emocji i wzruszeń fotografie w 100% zaaranżowane i wykonane przez dzieci, uświadamiają, że w relacjach interpersonalnych, bez względu na wiek, potrzeba autentyczności i zdecydowanie więcej pozytywnych wzmocnień. Kurator projektu, jednocześnie pomysłodawca i autor opracowań – Janusz Wlizło uzupełnił poruszające zdjęcia przekazem słownym w kontraście do obrazu.

Wobec tych prac zdecydowanie nie sposób przejść obojętnie.

– Pragniemy, aby jak najwięcej osób zapoznało się z tymi wyjątkowymi fotografiami. Mamy nadzieję, że wystawa zainspiruje, obudzi emocje i skieruje naszą uwagę na to co w życiu ważne i piękne – podkreśla Elżbieta Zdanowska-Cozac kierownik Domu Kultury „Kolorowa”.

Na stronie internetowej www.kolorowa.arsus.pl oraz w profilu FB Dom Kultury „Kolorowa” znajdują się prezentacje – filmiki towarzyszące wystawie. Są równie pięknie, poruszające i stanowią najlepszą zachętę do odwiedzenia wystawy.

Autorami prac składających się na „Maski pamięci emocji” są: Amelia Domańska, Aleksandra Gmur, Inga Górna, Julia Targońska, Mikołaj Król, Dominika Matuszewska, Piotr Mazur, Klaudia Miszczuk, Kornelia Niebrzegowska, Martyna Ostasiewicz, Monika Pawlina, Bartłomiej Rączka, Amelia Szymańska, Klara Świć i Oliwia Wlizło z Klubu Miłośników Fotografii „Zoomik” w Radzyniu Podlaskim.

Kuratorem, pomysłodawcą, opiekunem młodych fotografików jest Janusz Wlizło autor licznych warsztatów, plenerów i wystaw, wyróżniany na konkursach polskich i międzynarodowych.

Kinga Strzelecka

MS 6/2021, 29 kwietnia 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *