DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Otwarcie targowiska w Brwinowie

W sobotę 5 grudnia 2020 r. handel powrócił na zmodernizowane targowisko przy ul. Rynek 24. Prace łącznie z przygotowaniem dokumentacji trwały ponad 2 lata, ale warto było zaczekać na efekt końcowy.

Przestrzeń targowiska po modernizacji zmieniła się i powiększyła. W nowych pawilonach handlowo-usługowych znajduje się 19 lokali użytkowych, a przy głównej alejce zostało wygospodarowane miejsce na skwery z ławkami i stojakami na rowery. Na placu targowym od strony ul. Armii Krajowej jest łącznie ok. 60 miejsc zadaszonych i niezadaszonych, dla osób handlujących z samochodów oraz na rozstawianych stołach. Został też zbudowany budynek administracyjny oraz toaleta publiczna, również z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeden pawilon został przeznaczony na centrum integracji mieszkańców, ale z uwagi na trudny czas pandemii Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej zaczeka z jego uruchomieniem do przyszłego roku.

Targowisko pod szyldem „Mój Rynek” zaczęło funkcjonowanie w sobotę 5 grudnia. Kupcy, którzy w czasie trwania modernizacji korzystali z tymczasowej lokalizacji targowiska, z radością wrócili na dawne miejsce. Jedynie sprzedaż mięsa i wędlin będzie mogła pozostać w grudniowe piątki i soboty w pawilonach przy ul. Grodziskiej 18, gdyż z uwagi na wymagania sanitarne konieczne jest dodatkowe przystosowanie lokali.

Trzynaście pawilonów ma już swoich dzierżawców. Każdy lokal składa się z pomieszczenia do wykorzystania na cele handlowo-usługowe oraz łazienki. Jest wyposażony w ogrzewanie, instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Handel na targowisku może być prowadzony od poniedziałku do soboty (która jest najpopularniejszym dniem targowym w Brwinowie).

Gmina Brwinów zrealizowała modernizację targowiska ze wsparciem środków unijnych. Zadanie „Przebudowa targowiska „Mój Rynek” w Brwinowie (etap I + II) otrzymało dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w wysokości 999 862,00 zł, a zadanie „Budowa Gminnego Centrum Integracji Mieszkańców gminy Brwinów” – w wysokości 181 539 zł.

UG Brwinów
MS 22/2020, 17 grudnia 2020