DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Żegnaj, Przyjacielu

W dniu 12 listopada o godz. 4.25 zmarł nasz Przyjaciel Witek Żuk, współzałożyciel zespołu „Nasza Paczka”.

Witek przez długie lata grywał w formacjach folkowo-countrowych. Grał i tworzył z legendarnym Antkiem Kanią w zespole „Syrbacy”. Był świetnym basistą, ale też muzykiem grającym na różnych innych instrumentach m.in. gitarze akustycznej, bango, harmonijce czy innych „przeszkadzajkach”, tak charakterystycznych dla brzmienia muzyki „Syrbaków”.

Syrbacy” to pierwsza formacja folkowa powstała w 1985 r. w Polsce. W jej pierwszym składzie obok Antoniego Kani grał też Witek Żuk. „Syrbacy” byli wielokrotnie nagradzani na Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie. Witek od kilku lat związany był z zespołem „Nasza Paczka”, który współtworzył z Mariuszem Gabrychem i innymi muzykami, a który miał swoje próby w Domu Kultury „Kolorowa”. Całe życie mieszkał w Ursusie. Był skromnym człowiekiem i oddanym Przyjacielem.

Tej jesieni planowaliśmy zorganizować koncert z najnowszymi kompozycjami muzyków „Nasza Paczka” w Domu Kultury „Kolorowa”. Niestety, z powodu pandemii termin koncertu został przełożony. Mimo ciężkiej choroby mieliśmy nadzieję, że Witek jeszcze wsytąpi i zagra koncert. Dziś wiemy, że wspólnie z Antkiem Kanią „koncertuje w niebiosach”.

Żegnaj Przyjacielu! Spoczywaj w Pokoju!

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Pracownicy Ośrodka Kultury „ARSUS”
Bożena Iwaniukowicz

MS 21/2020, 26 listopada 2020