DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Powiatowy Urząd Pracy kontynuuje pomoc dla przedsiębiorców

Wszystko wskazuje na to, że drugi etap pandemii może przynieść poważniejsze skutki dla gospodarki niż etap pierwszy. Kilka miesięcy temu informowaliśmy Czytelników o tym, że do Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim zgłasza się wielu pracodawców i pracowników oczekujących pomocy finansowej i tak jest w dalszym ciągu.

Jak poinformowała nas wicedyrektor PUP Aleksandra Cheda – zgodnie z zapisami ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, PUP udziela przedsiębiorcom niskoprocentowych pożyczek z Funduszu Pracy. Od kwietnia do 2 listopada złożono 10 tys. 400 wniosków dotyczących dofinansowania przedsiębiorstw. W dalszym ciągu PUP realizuje wsparcie dla przedsiębiorców, pracodawców, a kilka miesięcy temu pomocą objęto także organizacje pozarządowe, organizacje pożytku publicznego, kościelne osoby prawne (np. parafie, seminaria) i związki wyznaniowe.

Aktualnie w Parlamencie trwają prace nad rozszerzeniem ustawy dotyczącej pomocy dla pracodawców. Będziemy informować Państwa o zmianach w tym zakresie na bieżąco, po wejściu w życie nowych przepisów. Warto zauważyć, że dla lepszej obsługi klientów w PUP zmodernizowano w ostatnich miesiącach sprzęt komputerowy, m.in. serwery, które umożliwią sprawniejszą łączność on-line.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia stron internetowych PUP (https://ozarowmazowiecki.praca.gov.pl/) w zakładce „dla pracodawców i przedsiębiorców” zawarto informacje dotyczące „tarczy antykryzysowej” i procedury składania wniosków o dofinansowanie działalności. Warto odwiedzić także stronę: www.gov.pl gdzie opisano inne instrumenty finansowe, oferowane m.in. przez wojewódzkie urzędy pracy czy ZUS. Zachęcamy do kontaktów mailowych z PUP.

MS 21/2020, 26 listopada 2020