DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Opłaty za śmieci w 2021 r. – po staremu

33 złote za śmieci segregowane – tyle mieszkańcy gminy Ożarów Mazowiecki płacili miesięcznie za wywóz śmieci w 2020 roku. Udało się w 2021 roku utrzymać stawkę na obecnym poziomie, bez podwyżek. System odbioru odpadów jest bardzo kosztowny, staramy się żeby sam się bilansował, gmina nie zarabia na nim w żaden sposób.

31 sierpnia 2020 roku w odpowiedzi na przetarg nieograniczony na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, wpłynęło
pięć ofert. Wybrano ofertę firmy P.U. Hetman Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Krakowska 110/114 za kwotę 11 368 125,00 zł.

W październiku Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego podpisał umowę z wybraną firmą, która będzie obowiązywała od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

Należy podkreślić, że stawkę za odbiór i zagospodarowanie odpadów determinuje przede wszystkim ilość odpadów wytworzonych w gospodarstwach domowych, zatem każdy z nas wpływa na jej wysokość. W związku z tym ważne jest, by dokonywać przemyślanych zakupów, i produkować jak najmniej odpadów. Ważna jest również ich prawidłowa segregacja.

Pod koniec grudnia mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej otrzymają, jak co roku, harmonogramy odbioru odpadów na rok 2021. Terminy odbiorów w zabudowie wielorodzinnej zostaną utrzymane, niewielkie zmiany będą uzgadniane z zarządcami nieruchomości.

Robert Głazowski

Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa

MS 21/2020, 26 listopada 2020