DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Przyspiesza realizacja projektu Centrum Lokalnego „Niedźwiadek”

Rozpoczęła się budowa  II etapu Centrum Lokalnego  „Niedźwiadek”. Tym razem prace obejmą obszar zlokalizowany wzdłuż torów przy ul. Orląt Lwowskich, na którym powstanie kompleks boisk z zapleczem sanitarnym i parking.

W II etapie inwestycji na obszarze położonym wzdłuż torów na wysokości Osiedla „Niedźwiadek” powstanie strefa sportu i rekreacji. Zaplanowane wspólnie z mieszkańcami podczas konsultacji  prace mają na celu stworzenie nowoczesnej, funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni, która na co dzień będzie służyć mieszkańcom Ursusa jako miejsce załatwiania najpilniejszych spraw, prowadzenia działalności usługowej, czy relaksu.

Głównym punktem budowy II etapu centrum lokalnego będzie strefa sportu z kompleksem boisk, w skład którego wejdą: boisko sportowe do gry w koszykówkę i siatkówkę o nawierzchni syntetycznej (poliuretanowej), boisko sportowe do gry w badmintona o nawierzchni akrylowej, boisko sportowe do gry w piłkę ręczną i piłkę nożną o nawierzchni typu trawy syntetycznej, boisko sportowe do gry w tenisa i badmintona o nawierzchni akrylowej oraz strefa fitness. W ramach realizacji inwestycji zaplanowano także odgrodzenie obiektu ekranami akustycznymi od strony torów, a także budowę na jego obszarze ścieżek dla pieszych, tras rowerowych wzdłuż strefy sportowej i parkingu dla samochodów. Obszar uzupełnią takie elementy małej architektury, jak: ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery oraz nowe nasadzenia zieleni. Kompleks boisk zostanie wyposażony w zaplecze sanitarne z szatniami, toaletami, pomieszczeniem magazynowym oraz osobnym pokojem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, w którym rodzice będą mogli także przewijać niemowlęta.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum firm „Ziel-Bud Sp. z o.o. Sp.k.” oraz „Ziel-Bud Wojciech Rukat”. W imieniu Zarządu Dzielnicy umowę z wykonawcą podpisali burmistrz Bogdan Olesiński oraz zastępca burmistrza Kazimierz Sternik.

Koszt budowy II etapu Centrum Lokalnego „Niedźwiadek” wyniesie 6 768 802,35 zł brutto. Planowany termin realizacji inwestycji przypada na koniec lipca 2020 roku. W dniu 3 października wykonawca wszedł na teren budowy.

Wizualizacja: SEPT-Group

UD Ursus

MS 18/2019, 10 października 2019