DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ożarów Mazowiecki – wśród najlepszych w Polsce

Ranking Samorządów Rzeczypospolitej

10 miejsce w Rankingu Samorządów 2019 organizowanym przez Rzeczpospolitą i 11 miejsce w Rankingu Najbogatszych Samorządów w 2018 roku ogłoszonym przez pismo Wspólnota, to wyniki jakie osiągnęła Gmina Ożarów Mazowiecki.

 

30 września, podczas gali Rankingu Samorządów 2019 w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, wręczone zostały wyróżniania najlepszym miastom i gminom w Polsce pod względem trwałego, zrównoważonego rozwoju uwzględniającego trzy czynniki: społeczny, gospodarczy i środowiskowy.

Kapitule XV Rankingu Samorządów przewodniczył tradycyjnie, już po raz kolejny, prof. Jerzy Buzek – były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który był również jednym z gości tegorocznej Gali Rzeczpospolitej.

Gmina Ożarów Mazowiecki, która uzyskała 28,83 pkt, w rankingu Rzeczpospolitej jest najwyżej sklasyfikowaną gminą z powiatu warszawskiego zachodniego (10 lokata); gm. Błonie zajęła 23 lokatę.

Od pierwszego miejsca dzieliło nas zaledwie 5 pkt, co pokazuje, jak wysoki poziom prezentują gminy znajdujące się w czołówce rankingu.

Ranking najbogatszych samorządów – Wspólnota

Ranking najbogatszych samorządów przygotowywany jest na podstawie analizy dochodów własnych i otrzymanych subwencji, a kwota tych dochodów dzielona jest przez liczbę mieszkańców. Wynik dla Gminy Ożarów Mazowiecki to 6242,47 zł per capita. To znowu najlepszy wynik w kategorii gmin miejsko-wiejskich w naszym powiecie, Łomianki zajmują 20 lokatę (4967,48 zł per capita), natomiast Błonie 33 (4567,50 zł per capita).

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim
MS 18/2019, 10 października 2019