DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Umowa na realizację I etapu Centrum Lokalnego „Niedźwiadek” podpisana

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy podpisał umowę na realizację I etapu Centrum Lokalnego „Niedźwiadek”. Zakres prac obejmie gruntowną modernizację i przebudowę placu zabaw „Hasanka”.

W siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursus została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Dzielnicy reprezentowanym przez burmistrza Bogdana Olesińskiego i zastępców – Wiesława Krzemienia i Kazimierza Sternika a wyłonionym w przetargu wykonawcą, firmą SORTED Sp. z o.o. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu – Pawła Kozłowskiego. Umowa dotyczy budowy I etapu CL „Niedźwiadek” – modernizacji i przebudowy placu zabaw „Hasanka”. Prace mają zakończyć się do końca maja 2020 roku. Koszt realizacji zadania to 2 937 000 zł brutto.

Jeden z największych placów zabaw w Warszawie – „Hasanka” przejdzie duże zmiany. W miejscu istniejącej fontanny powstanie mały, wodny plac zabaw dla dzieci. Z terenu Hasanki zniknie boisko do koszykówki, a w jego miejscu pojawi się trawiasta polana do zabaw. Kompleks boisk sportowych powstanie w drugim etapie realizacji inwestycji, na sąsiadującym z placem zabaw terenie. „Hasanka” zyska dodatkową pergolę usytuowaną w centralnej części obiektu. Dzięki temu powstanie miejsce odpoczynku dla opiekunów dzieci. Dla wygody użytkowników zostanie wyznaczone kolejne wejście do obiektu. Nowa brama usytuowana będzie od strony pawilonów handlowych. Na powierzchni całego obiektu zostanie wymieniona nawierzchnia bezpieczna – to blisko 2 tys. metrów kwadratowych. Zmodernizowane będą również instalacje obiektu – sieć kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie.

Prace budowlane na terenie „Hasanki” rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek 23 września 2019 r. Na czas trwania prac obiekt zostanie wyłączony z użytku.

UD Ursus

Fot. placu zabaw „Hasanka” Kamil Dymek

MS 17/2019, 26 września 2019