DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Pożegnanie lata w Ursusie. Żegnaj lato na rok

Jak co roku Ursus pożegnał lato z wielkim rozmachem – cały Park Czechowicki zakwitł kolorami. Na scenie muszli koncertowej pojawiły się gwiazdy, w niebo wzbijały się latawce, w alejkach znalazło się mnóstwo stoisk z zabawkami, przekąskami, słodyczami, rękodziełem artystycznym, a na trawnikach – wielkie dmuchańce, karuzela, koniki i inne atrakcje ruchowe. Głównymi organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury „Arsus” oraz Urząd Dzielnicy Ursus.

Na początku odbył się konkurs latawców, organizowany od kilku lat przez ursuskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, którego prezesem jest Aneta Wachnicka.

Swoje stoiska miały domy kultury, przedszkola, kluby sportowe. Przy stoisku Biblioteki Publicznej odbywało się, zapoczątkowane w 2012 r. przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego – Narodowe Czytanie. W tym roku przypadło właśnie na 7 września, a czytane były nowele polskie. Fragmenty nowel mógł czytać każdy, a odważyli się na to między innymi wiceburmistrz Ursusa Kazimierz Sternik oraz radne dzielnicy – Wanda Kopcińska i Anna Lewandowska.

Mieszkańcy nie zawiedli. Dzięki pięknej pogodzie i czekającym na nich atrakcjom park przez cały dzień był pełen rodzin z dziećmi, a wieczorne koncerty obejrzały chyba tysiące widzów, nie tylko z Ursusa. Wystąpili: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, zespół Enej oraz Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx. Całą imprezę ze swadą prowadził Szymon Kusarek.

Zastępcy Burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik oraz Dyrektor OK „Arsus” Bogusław Łopuszyński ze sceny zapraszali mieszkańców Ursusa na pierwszy koncert w 2020 roku – Disco Ursus, zaplanowany na 10 maja. Prosili o zgłaszanie propozycji – jakie muzyczne gwiazdy chcieliby mieszkańcy zaprosić do Ursusa w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 17/2019, 26 września 2019