DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Dwa konkursy architektoniczne w Gminie Michałowice

We wtorek 17 września w Urzędzie Gminy Michałowice miało miejsce uroczyste podpisanie dwóch umów ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Pierwsza z nich dotyczyła konkursu na budynek nowego przedszkola w Michałowicach, druga budynku Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie.

To już trzeci i czwarty konkurs architektoniczny organizowany na terenie gminy Michałowice. Pierwsza z umów podpisana była w 2017 roku, dotyczyła konkursu na rewitalizację Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Druga z umów podpisana w kwietniu 2019 roku dotyczyła konkursu na kampus edukacyjny w Regułach.

Prezes warszawskiego oddziału SARP, pani Maria Saloni-Sadowska podkreślała, że gmina Michałowice jest ewenementem wśród podwarszawskich gmin i wyróżnia się na ich tle troską o zagospodarowanie przestrzeni wspólnej i liczy, że inne gminy pójdą w ślady Michałowic.

Umowy dotyczące konkursów zawierały harmonogramy. Konkurs na przedszkole w Michałowicach zakończy się w kwietniu 2020 roku, a to pozwoli w październiku 2020 wystąpić o pozwolenie na budowę dysponując gotowym projektem.

Z kolei harmonogram konkursu na budowę Centrum Inicjatyw Kulturalnych zakłada zakończenie fazy konkursowej w lutym 2020 roku, tak by jeszcze w tym samym roku zakończyć fazę projektową.

(MB)

MS 17/2019, 26 września 2019