DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2020 r. o godzinie 17 zawyły syreny w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zgromadzeni na brwinowskim Rynku uczcili pamięć poległych.

Uroczystości w Brwinowie odbyły się tradycyjnie przy pomniku Armii Krajowej. O godzinie 17.00, w godzinę W, rozbrzmiał dźwięk syren alarmowych. Burmistrz Arkadiusz Kosiński przywitał wszystkich zgromadzonych i wygłosił krótkie przemówienie. Następnie kwiaty przed pomnikiem złożyły delegacje: władz gminy Brwinów, powiatu pruszkowskiego, Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa, harcerek ZHR oraz Stowarzyszenia Projekt Brwinów.

Po części oficjalnej rozbrzmiały piosenki powstańcze. Organizatorem koncertu była Fundacja Akademia Profil, która otrzymała dotację z budżetu gminy Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego. Mszę św. w intencji poległych odprawił ks. Mariusz Białęcki.

Wieczorem w parku odbył się plenerowy pokaz filmów dokumentalnych „Powstanie w bluzce w kwiatki” oraz „Fotografie z Powstania”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

UG Brwinów

MS 14–15/2020, 6 sierpnia